S forumas 2023 09

AI Advancements in Societal Analysis, Environmental Modeling, and Social Welfare Ensuring

2023 m. rugsėjo 20 d. 15 val. Socionomų forumas kviečia mokslininkus ir tyrėjus į mokslo seminarą, kuriame ekspertai iš Marselio universiteto pristatys kaip dirbtinio intelekto sistemos gali būti panaudotos vizualinių duomenų (nuotolinių stebėjimo sistemų duomenys, masyvūs vaizdo duomenys, multispektriniai ir hiperspektriniai vaizdai, skirtingų laiko periodų geografiniai duomenys) analizei modeliuojant arba simuliuojant socialinius reiškinius (tokius kaip urbanizacija, globalizacija, metropolizacija, teritorinė plėtra, geopolitiniai iššūkiai ir kt.).

Pranešimai bus skaitomi anglų kalba be vertimo. Renginio vaizdo įrašas bus prieinamas VU Socialinis darbas FB puslapyje.

Renginio programa

Prof. Sébastien Gadal. Jo tyrimų sritis apima urbanizacijos ir teritorinio vystymo procesų analizę globalizacijos, klimato kaitos ir adopcijos kontekste postsovietiniuose regionuose. Pranešimo tema: „Remote sensing for societal analysis and socio-environmental issues. A State of Art“

Dokt. Thomas Gloaguen. Savo tyrimuose gretina daugialaikius, daugelio šaltinių,  daugiamačius duomenis ir taiko metodologijas oreintuotas ir paremtas erdvine analize, nuotoliniu stebėjimu, dirbtiniu intelektu bei geosimuliacijomis. Pranešimo tema: „Long-term modelling of the Lithuanian road network as an indicator of socio-territorial structures“

Doc. Dr. Miroslavas Seniutis. Nagrinėja skaitmeninių technologijų plėtrą ir jų taikymą socialinio darbo lauke, ypač dirbtinio intelekto galimybes gerinti socialinę gerovę bei susijusias etines rizikas. Pranešimo tema: „The role of ethical artificial intelligence in promoting social welfare“

Moderuoja: doc. Dr. Jūratė Charenkova

Renginio data ir laikas: rugsėjo 20 d. (trečiadienis) 15:00-16:30 val.
Renginio vieta: Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas, Universiteto g. 9, 201 auditorija
Renginio nuoroda MS Teams platformoje: https://rb.gy/ix7ow

Kontaktinis asmuo:
VU Filosofijos fakulteto
Sociologijos ir socialinio darbo instituto
Doc. Dr. Jūratė Charenkova
El. paštas: