Laurynas tyrimas Indijoje2024 m. gegužės 8 d. 11 val. Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto Indijos tyrimų centro jaunesnysis mokslo darbuotojas Laurynas Kudijanovas pristatys savo vykdomą tyrimą „Heritage and Cultural Memory of Lithuanian Jesuit Missionary Fr. Donatas Slapšys in India“.

Paskaitoje pranešėjas kalbės apie vykdomą tyrimą, skirtą išgryninti jėzuito kun. Donato Slapšio misionieriavimo patirtis Indijoje XX a. antroje pusėje. Lietuvis misionierius Maharaštros valstijoje praleido 60 metų, užmezgė artimus santykius su vietiniais, nepriklausomai nuo jų kastos ar religijos. Tyrime analizuojamos kunigo D. Slapšio veiklos, jo paveldas Indijoje ir kultūrinė atmintis, kurią sukaupė jį prisimenantys Ahmednagaro apskrities gyventojai. Tuo pačiu paskaitoje bus pristatoma, kaip pagrindinės istorijos mokslo metodikos, taikytos šiame tyrime, gali pasitarnauti kitoms disciplinoms, kaip antai kultūrologijai, antropologijai ar Azijos studijoms. Bus įrodoma, jog šis skirtingų mokslo sričių suderinamumas kuria naujas tarpdiscipliniškumo galimybes.

Paskaita vyks VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto J. Kovalevskio auditorijoje. Trukmė: 1 val. 30 min.

Šis tyrimas yra remiamas Liubov Derczanski Hamied stipendijos tyrimams Pietų Azijoje ir Lietuvos ambasados Indijoje.

Daugiau informacijos