Interviu „The Economist“ Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas netikėtai pareiškė, kad NATO patiria „smegenų mirtį“. „Nėra jokio NATO planavimo, jokio koordinavimo. Net nededama jokių pastangų šalinti konfliktus“, – teigė E. Macronas. Vokietijos kanclerė A. Merkel Prancūzijos prezidento pareiškimą pavadino „drastiškais žodžiais“, o Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis „pavojingu“. Tačiau Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike'as Pompeo pareiškė, kad NATO kyla grėsmė tapti nebereikalinga.

Laidoje „Dienos klausimas“ dalyvauja politologas Tomas Janeliūnas, VU TSPMI politologas Kęstutis Girnius, Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala, ekonomistas, politologas Ramūnas Vilpišauskas, Seimo narys Žygimantas Pavilionis, VU doktorantas, Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto lektorius turkologas Šarūnas Rinkevičius ir ambasadorius Vygaudas Ušackas.

Šaltinis: Žinių radijas / laida „Dienos klausimas“ / 2019-11-12

Prieiga per internetą: https://www.ziniuradijas.lt/laidos/dienos-klausimas/nato-vienybe-aizeja?soundtrack=1