Žurnale „IQ“ buvo publikuotas interviu su Kalifornijos universiteto profesore, antropologe dr. Smadar Lavie, kuri šiuo metu taip pat dėsto VU ATSI kaip vyresnioji „Fulbright“ stipendininkė.
Skaityti daugiau
LRT KLASIKA startuoja naujiena – VU ATSI mokslo darbuotojos dr. Kristinos Jonutytės laida „Homo cultus. Ten ir atgal“. Tai laida, siekianti supažindinti platesnę, nespecialistų auditoriją su antropologijos disciplina ir įdomiausiais jos aspektais, istorijomis. Pokalbiuose su skirtingais antropologais gilinamasi ne tik į jų tyrimus, bet ir siekiama juos aktualizuoti šiuolaikinio pasaulio – pandemijos, klimato kaitos, karo ir kitų globalių problemų – kontekste.
Skaityti daugiau
LRT „Opus“ radijo laida „Vagabondai“ pasakojimais perkėlė klausytojus į saulėtąją Turkiją. Kokia yra Turkijos kultūra ir ką šioje šalyje gali atrasti keliautojai? Apie tai klausykite laidoje, kurioje dalyvavo VU Šiuolaikinės Azijos studijų magistrantūros absolventė, turkologė bei turkų kalbos mokytoja Dovilė Žemaitaitytė ir kelionių organizatorius Edgaras Martinėlis.
Skaityti daugiau
Prieš 625-erius metus į Lietuvą gyventi atsikėlę pirmieji karaimai čia atsivežė ne tik papročius ir tradicijas, bet ir kalbą. Šiandien skaičiuojama, kad karaimų kalba, kuri įtraukta į UNESCO nykstančių pasaulio kalbų atlasą, visame pasaulyje kalba vos 30 žmonių – visi jie gyvena Lietuvoje, rašoma Lietuvos karaimų kultūros bendrijos pranešime.
Skaityti daugiau
2022 m. balandžio 26 d. LRT laidoje „Svarbi valanda“ dalyvavo VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto jaunesnysis asistentas, doktorantas Balys Astrauskas. Sinologijos lektorius komentavo apie Kinijoje taikomą cenzūrą gyventojams, jų reakciją į COVID-19 pandemijos valdymo priemones „nulinės COVID politikos“ kontekste.
Skaityti daugiau
Ilgą laiką žodis „zombis“ mūsų kolektyvinėje vaizduotėje daugiausia buvo susijęs su Holivudo juostomis. Nors pats žodis ir jo reikšmė kildinami iš Haičio folkloro ir vudu praktikos, Vakarų šalys transformavo šias mistines būtybes ir panaudojo siaubo žanrui ir pramogai. Kuo pasižymi „k zombių“ (korėjietiškų zombių) subžanro filmai bei serialai ir koks yra jų sociokultūrinis kontekstas?
Skaityti daugiau
2022 m. vasario 27 d. LRT PLIUS laidoje „Stambiu planu“ Azijos kultūrų tyrėjas, Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto prof. dr. Audrius Beinorius apie tai, kad pagrindinėse Azijos kultūrose nėra sąvokos „laisva valia“, bet ar tai reiškia, kad jie nesuvokia laisvės?
Skaityti daugiau
Lietuvai įsivėlus į konfliktą su Kinijos Liaudies Respublika dėl plėtojamų santykių su Taivanu, IQ kviečia iš arčiau susipažinti su šia sala. <...>
1911 m. nuvertus paskutinę Kinijos imperijos dinastiją ši milžiniška Rytų Azijos šalis mėgino rinktis demokratijos kelią. 1913 m. įvyko pirmi ir kol kas paskutiniai laisvi rinkimai visos Kinijos mastu. „Nors formaliai ir buvo demokratinė valstybė, dėl įvairių vidaus nesutarimų ta demokratija realiai Kinijoje niekada nefunkcionavo, – teigė Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto d ...
Skaityti daugiau
Kinų kalbos (pabrėžiame – vartojame daugiskaitą) yra ir politinė, ir kultūrinė, ir net globalizacijos aktualija. „Kalbos klube plius“ klausiame: kiek svarbiausių kinų kalbų ir (arba) tarmių šiuo metu vartojama pasaulyje, ką reiškia sąvoka „mandarinų (pareigūnų) kalba“, kokią kinų kalbą vartoja taivaniečiai.
Skaityti daugiau
2022 m. vasario 3 d. vyko knygų pristatymas-diskusija, kurios metu autorius profesorius kun. Romualdas Dulskis aptarė dvi savo knygas – „Konfucijus ir Kristus. Konfucianistinė žmogaus pašaukimo vizija krikščioniškam kontekstui“ (2018) ir „Evangelija pagal Konfucijų. Konfucianistinis išminties kelias ir jo svarba krikščionybei“ (2021). Diskusijoje dalyvavo dr. Vytis Silius (Sun Yat-sen universitetas, Kinija).
Skaityti daugiau
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika.
Daugiau informacijos