Kasmetinė Lietuvos filosofų draugijos konferencija

Pradžia: 2023-05-18 09:45
Pabaiga: 2023-05-19 18:00

Filosofų konferencijaLietuvos filosofų draugija ir Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Filosofijos institutas kviečia į kasmetinę Lietuvos filosofų draugijos konferenciją, vyksiančią gegužės 18-19 d. Universiteto g. 9, 201 aud. Konferencijoje susitiksite su filosofijos profesinės bendruomenės nariais ir sužinosite apie naujausius jų tyrimus, svarstymus, atradimus, pasiekimus ir idėjas.

Konferencijos programa:

1 DIENA
9:45 – 10.00 Konferencijos atidarymas
10.00 – 11.30 1 – oji pranešimų sesija. Moderuoja doc. Mintautas Gutauskas.
  Doc. Arūnas Mickevičius (VU): „Kalbiškumo užmarštis“ antikoje ir scholastinės „verbum interius“ svarba H. G. Gadamerio „filosofinėje hermeneutikoje“.
  Prof. Dalius Jonkus (VDU): „Kultūros krizė ir fenomenologinė sedimentacijos samprata“.
  Prof. Aldis Gedutis (KU), doc. Kęstas Kirtiklis (VU): „„Galia slypi ten, kur žmonės tiki ją esant“: kokybės sampratos humanitariniuose moksluose“.
12.00 – 13.30 2 – oji pranešimų sesija. Moderuoja doc. Jolanta Saldukaitytė.
  Dr. Marius Markuckas: „Humanizmo/posthumanizmo kontroversija: ar technologija gali pakeisti žmogų kūryboje?“
  Prof. Nerijus Milerius (VU): „Mirties vaizdavimo ypatybės dokumentiniame kine: filosofiniai ir kinematografiniai aspektai“.
  Prof. Rita Šerpytytė (VU): „Kodėl nomos, veikiau nei anomia?“.
15.00 – 16.30 3 – oji pranešimų sesija. Moderuoja doc. Danutė Bacevičiūtė.
  Dokt. Audrius Pocius (VU): Edukacija po Adorno – tamsios vizijos ir tikslios fantazijos
  Lekt. dr. Mantas Antanas Davidavičius (VDU): „Apšvieta ir valdžia miškui: nuo disciplinos prie kontrolės“.
  Doc. Mintautas Gutauskas (VU): „Antropoceno klausimai ir reikalavimai“.
17.00 – 18.30 4 – oji pranešimų sesija. Moderuoja doc. Danutė Bacevičiūtė.
  Doc. Vaiva Daraškevičiūtė (VU): „Antropoceno (an)estetika“.
  Dr. Audronė Žukauskaitė (LKTI): „Klimato kaita ir filosofija antropoceno epochoje“.
  Prof. Kristupas Sabolius (VU): „Bendros galimybės ir harmonijos problema“.
2 DIENA
9.00 – 10.30 1 – oji pranešimų sesija. Moderuoja prof. Gintautas Mažeikis.
  Prof. Naglis Kardelis (VU): „Tolerancija, idėjų mainai ir tilto fenomenas: susiejant Stasio Šalkauskio ir Leonido Donskio įžvalgas“.
  Lekt. dr. Julija Tuleikytė (VU): „Leonido Donskio ir Zygmunto Baumano dialogas ir dialogiškumas“.
  Dokt. Žygimantas Menčenkovas (VDU): „Leonidas Donskis – alternatyvos filosofas“.
11.00 – 12.30 2 – oji pranešimų sesija. Moderuoja doc. Jolanta Saldukaitytė.
  Dr. Žilvinas Vareikis (LKTI): „Lietuvos Kultūros filosofijos idėjinio turinio kismas“.
  Dr. Laurynas Peluritis: „Pilnutinė demokratija: politinės filosofijos projektas?“.
  Prof. Arūnas Sverdiolas (VU): „Politinis liaudies teatras“.
14.00 – 16.00 3 – oji pranešimų sesija. Moderuoja dr. Laurynas Peluritis.
  Prof. Gintautas Mažeikis (VDU): „Frankfurto ir Warburgo filosofinės mokyklos: kritinės teorijos ir idėjų istorijos sankirtos ir prieštaravimai“.
  Asist. dr. Simas Čelutka (VU): „Meno ir politikos santykis H. Arendt filosofijoje“.
  Asist. dr. Vilius Bartninkas (VU): „Platoniškoji nuosaikumo politika ir šiuolaikinė pilietinė teorija“.
  Prof. Skirmantas Jankauskas: „Menonas kaip raktas į Platono filosofiją: dorybės ir būties kontroversija“.
16.30 – 17.00 Jaunojo mokslininko publikacijos nugalėtojo pranešimas. Moderuoja prof. Jonas Dagys.
  Pranciškus Gricius (VU): „Naujos nuosaikiojo kontingentizmo teorijos link“.
17.00 – 18.00 Lietuvos filosofų draugijos metinis susirinkimas

Konferencijos organizacinis komitetas: Povilas Aleksandravičius, Danutė Bacevičiūtė, Jonas Dagys, Mintautas Gutauskas, Gintautas Mažeikis, Živilė Pabijutaitė, Jolanta Saldukaitytė, Rita Šerpytytė, Julija Tuleikytė.