Edukacinė ir vaiko psichologija

P cover 025

Edukacinės ir vaiko psichologijos magistrantūros programos tikslas – parengti aukštos kvalifikacijos psichologą, besivadovaujantį profesinės etikos principais, giliomis bendrosios, edukacinės psichologijos, vaiko raidos žiniomis ir teikiantį įrodymais bei empirika grįstas psichologinio įvertinimo, intervencijų, prevencijos ir psichikos sveikatą stiprinančias paslaugas vaikui / jaunuoliui, jo šeimai, ugdymą ir vaiko gerovę užtikrinančioms institucijoms ir bendruomenei.

Programa atitinka EFPA (Europos psichologų asociacijų federacijos) Europos psichologų švietimo ir mokymo standartuose EuroPsy nurodytus reikalavimus. Programa grindžiama mokslininko – praktiko modeliu, orientuotu į individą, grupę ir sistemą, todėl joje derinami teoriniai psichologijos mokslo dalykai, mokslo tiriamasis darbas bei profesinė praktika.

Programą baigę absolventai yra unikalūs profesionalai, kurių profesinis pasirengimas sudaro galimybes kvalifikuotam psichologiniam skirtingo amžiaus vaikų (nuo kūdikių iki jaunuolių) įvertinimui, intervencijos ir prevencijos taikymui, kartu su tėvais, globėjais, kitais ugdymo įstaigos bei bendruomenės psichikos sveikatos paslaugų profesionalais padeda realizuoti vaiko individualius ir specialiuosius ugdymo poreikius.

Edukacinės ir vaiko psichologijos absolventai gali dirbti visose valstybinėse, privačiose ugdymo, neformaliojo švietimo bei švietimo pagalbos įstaigose; valstybinėse ir NVO institucijose, užtikrinančiose vaiko gerovę; aukštojo mokslo institucijose; orientavimo karjerai organizacijose; psichikos sveikatos ir kitose institucijose, kur reikalingas vaikų ir jaunuolių psichologinis konsultavimas ir įvertinimas, užsiimti privačia praktika, studijuoti doktorantūroje ir podiplominėse studijose.   

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos