Azijos studijos

P cover 003

XXI amžiui yra būdingas įvairių Azijos šalių ekonominis, politinis ir kultūrinis iškilimas bei jų išaugusi reikšmė globalaus pasaulio sistemoje. Azija įdomi ir tuo, kad pasižymi didžiule kultūrine (religine, etnine, lingvistine) įvairove. Dėl globalizacijos procesų šiuolaikiniame pasaulyje randasi įvairiausių kontaktų su Azijos šalimis. Tai lemia didėjantį Azijos regionus išmanančių specialistų poreikį ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu lygmeniu.   

Azijos studijų programa – didžiausią patirtį sukaupusi neeuropinių kultūrų ir kalbų studijų programa Baltijos šalyse. Ji suteikia visuminį žvilgsnį į Azijos regionus, jų kultūras ir visuomenes. Programa rengia aukštos kvalifikacijos ir plataus tarpdisciplininio išsilavinimo Azijos kultūros specialistus, gebančius analizuoti Azijos regionų kultūrinės raidos dėsningumus, tarpkultūrinio bendravimo ypatumus ir bendradarbiavimo su Azijos šalimis perspektyvas.  

Programą sudaro 5 regioninės specializacijos: 1) Artimųjų Rytų studijos, 2) Indijos ir Pietų Azijos studijos, 3) japonologija, 4) korėjistika ir 5) sinologija. Programoje derinamas daugiadisciplininis ir tarpdiciplininis požiūris į regiono studijas,  per skirtingų akademinių disciplinų – kalbos, literatūros, filosofijos, religijos, politikos, istorijos, meno, antropologijos ir bendrąsias kultūros studijas. Didelis dėmesys skiriamas regiono kalbos studijoms; priklausomai nuo pasirinkto regiono studijoms galima rinktis šias kalbas – arabų, turkų, hindi, sanskritą,  japonų, korėjiečių ir kinų. 

Studijų programoje puoselėjama tarpdalykinė į tarptautiškumą orientuota akademinė aplinka laiduoja aukštas tarpkultūriškumo kompetencijas. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos