Austėjos Dumarkaitės disertacijos gynimas

Pradžia: 2023-09-22 15:00
Pabaiga: 2023-09-22 19:00

austeja.disertacijos12023 m. rugsėjo 22 d. 15 val. 201 aud. Psichologijos instituto doktorantė AUSTĖJA DUMARKAITĖ gins disertaciją „Dėmesingu įsisąmoninimu paremtų internetu teikiamų intervencijų veiksmingumas streso ir traumų kontekste“ psichologijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Stebėti disertacijos gynimą galite nuotoliniu būdu pasinaudojant nuoroda: https://shorturl.at/itAT7

Mokslinis vadovas – prof. dr. Evaldas Kazlauskas (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija, S 006).

Mokslinė konsultantė – doc. dr. Inga Truskauskaitė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006).

Mokslinis konsultantas – prof. dr. Gerhard Andersson (Linšiopingo universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006).

Disertacijos gynimos tarybos sudėtis:

prof. dr. Rasa Barkauskienė – tarybos pirmininkė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006);

doc. dr. Asta Adler (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006);

doc. dr. Alfredas Laurinavičius (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006);

dr. Synne Stensland (Norvegijos smurto ir trauminio streso tyrimų institutas, medicinos ir sveikatos mokslai, medicina – M 001);

prof. dr. Nida Žemaitienė (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, medicinos ir sveikatos mokslai, visuomenės sveikata – M 004).

Anotacija:

Didelė dalis asmenų per savo gyvenimą susiduria su aukštu streso lygiu bei potrauminio streso sutrikimų požymiais. Nors yra sukurta mokslu pagrįstų veiksmingų pagalbos būdų, ne visiems asmenims jie yra tinkami. Kaip pagalbos alternatyva vis daugiau dėmesio susilaukia dėmesingu įsisąmoninimu paremtos intervencijos. Be to, turint galvoje psichologinės pagalbos prieinamumo problemą, itin aktualios tampa internetu teikiamos intervencijos. Nors mokslinių tyrimų šioje srityje daugėja, vis dar stebimas žinių trūkumas: nėra daug įrodymų apie šių intervencijų veiksmingumą aukšto streso lygio bei kompleksinio potrauminio streso sutrikimo – naujos diagnostinės kategorijos, įtrauktos į Tarptautinės ligų klasifikacijos 11-ą leidimą – kontekste; taip pat stokojama šiuolaikinius mokslo standartus atitinkančių tyrimų. Šios daktaro disertacijos tikslas buvo sukurti dvi dėmesingu įsisąmoninimu paremtas internetu teikiamas intervencijas dviems suaugusiųjų grupėms – su aukštu streso lygiu susiduriančiam medicinos personalui ir jauniems suaugusiesiems, patiriantiems potrauminio streso sutrikimų požymius, – bei įvertinti šių intervencijų veiksmingumą. Daktaro disertacija yra parengta keturių tarptautinių mokslo publikacijų pagrindu; jose pristatomi 2019-2023 m. Vilniaus universiteto Psichologijos instituto Psichotraumatologijos centre vykdytų tyrimų rezultatai. Veiksmingumo rezultatai aptariami kitų empirinių tyrimų bei teoriniame kontekste; apžvelgiamas jų praktinis pritaikomumas.

Skaityti disertaciją

Kontaktinis asmuo: