disertacijaŠ. m. vasario 26 d. 11 val. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto 201 aud. MARYJA ŠUPA gins disertaciją „Fiziniai, teisiniai ir diskursyviniai socialinės kontrolės aspektai miesto erdvėje: Vilniaus centro kvartalo atvejis“ socialinių mokslų srities, sociologijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Su disertacija galima susipažinti čia.

Anotacija
Disertacijos tikslas – ištirti socialinės kontrolės raišką miesto erdvėje. Darbe M. Foucault disciplinarumo ir biopolitikos koncepcijos sujungiamos su įžvalgomis iš kultūrinės kriminologijos, kritinių miesto studijų, teisinės geografijos, semiotinių kraštovaizdžių tyrimų. Sukuriama analitinė schema, konceptualizuojanti tris lygmenis, kuriuose miesto erdvėje veikia socialinė kontrolė: fizinį, teisinį bei diskursyvinį. Jos pagrindu įgyvendinta empirinė atvejo studija, nagrinėjanti centrinės Vilniaus miesto dalies kvartalą taikant vizualinius metodus ir teisinių dokumentų analizę. Tyrimas parodė, kad disciplinarinė ir biopolitinė galia veikia kiekviename iš nagrinėjamų socialinės kontrolės lygmenų. Nė viena galios forma nėra dominuojanti nei visoje tiriamoje aplinkoje, nei specifinėse jos erdvėse, jos viena kitą palaiko ir stiprina. Darbo rezultatas – detali disciplinarinių ir biopolitinių socialinės kontrolės strategijų miesto erdvėje tipologija.

Disertacijos gynimo taryba:
doc. dr. Rūta Žiliukaitė – tarybos pirmininkė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, sociologija – 05S),
doc. dr. Liutauras Kraniauskas (Klaipėdos universitetas, socialiniai mokslai, sociologija – 05S);
doc. dr. Nerijus Milerius (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filosofija – 01H);
prof. dr. Arūnas Poviliūnas (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, sociologija – 05S);
prof. dr. Dina Rozenblit-Siegel (Ultrechto universitetas, Nyderlandai, socialiniai mokslai, sociologija – 05S).

Kontaktinis asmuo:
Jūratė Rapalavičiūtė