FSF įvykiai

seminaras copy„Aš labai norėčiau bent vieną dieną į mokyklą nueiti ir nestresuoti, ir būti laisva, be jokio nerimo. Tiesiog būti ir atlikti savo pareigą mokytis“ (ištrauka iš pokalbio su vienuoliktoke Akvile Korsakaite, LRT.lt portalas).

Šių metų balandžio 30 d., 15 val. Ugdymo mokslų institutas kviečia į nacionalinį mokslininkų ir praktikų seminarą „Mokinių emocinė sveikata ir patiriamas stresas: mokyklos, šeimos ar visuomenės rūpestis? “.

Seminaras skirtas permąstyti mokinių emocinės sveikatos ir patiriamo streso problematiką, ypatingai išryškėjusią didelio atgarsio sulaukusių vienuoliktokų tarpinių patikrinimų kontekste. Seminaro metu remiantis skirtingais tyrimais bus siekiama išryškinti veiksnius, trukdančius ir padedančius užtikrinti mokinių emocinę sveikatą ir psichologinį atsparumą mokykloje ir už jos ribų. Taip pat bus kviečiama diskutuoti, kieno rūpestis yra mokinių emocinė sveikata ir patiriamas stresas. Pranešimus skaitys psichologė doc. dr. Paulina Želvienė ir edukologas doc. dr. Stanislav Sabaliauskas.

Skaityti daugiau

Discard workshop poster FsFAtliekų (plastiko, amžinųjų chemikalų, orbitinių šiukšlių, branduolinių atliekų ir t. t.) problema šiandieniniame moksliniame ir viešajame diskursuose susilaukia vis daugiau dėmesio. Seminaro „Mary Douglas šiandien: atliekos, šiukšlės ir pavojus“ tikslas – atkreipti dėmesį į mažiau nagrinėtus temos aspektus: sistemas kuriančių atliekas, pačių atliekų konstitucijos, taršos ir pavojaus santykius politiniuose, geologiniuose, teisiniuose, filosofiniuose kontekstuose. Kokia yra pavojų kuriančių sistemų įtaka šiandieniniam klimato kaitos diskursui? Kaip pavojaus pagalba viešasis diskursas formuoja vertybinę skalę? Kokie politiniai, teisiniai procesai turėtų užtikrinti atliekų tvarkymą, saugojimą? Kokia yra šiandieninės kartos atsakomybė prieš ateities kartas?

Tarptautinis seminaras vyks 2024 m. rugpjūčio 16 d., 201 auditorijoje, VU Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9, Vilnius)

Seminaro programa

Prie seminaro galite prisijungti ir nuotoliniu būdu:

https://fsf-vu-lt.zoom.us/j/84758526002?pwd=mbWDyPyaFfImi2DB1bbIVcbnbkGZxx.1

Meeting ID: 847 5852 6002
Passcode: 461932

%MCEPASTEBIN%
Skaityti daugiau

A7408683Jekaterina Navickė
VU Filosofijos fakulteto Socialinės politikos katedros docentė

Socialinis būstas, socialinės išmokos, socialinis darbas ar net socialinė politika – šie terminai dažnai mūsų visuomenėje kelia neigiamas, su skurdu, nepritekliumi, ar net sovietmečiu susijusias asociacijas. Visgi pats terminas čia yra niekuo dėtas. Peržiūrėjus keletą lietuvių kalbos žodynų matyti, kad „socialinis“ tereiškia susijęs su visuomenės gyvenimu, visuomeninis. Oksfordo žodynas skelbia, kad šis žodis yra kilęs iš lotyniškųjų „socius“ arba „socialis“, kurie reiškia „draugas“ ir „sąjungininkas“. Taigi, kodėl tokiam teigiamam, į visuomenę ir bendrystę nukreiptam žodžiui dažnai Lietuvoje priskiriame neigiamas reikšmes? Iš kur kojos, o dar geriau pasakius – iš kur ragai dygsta?

Skaityti daugiau

Kadras iš Tibeto kultūros dienų VU c Linas JakučionisIndiškas saris, turkiška kava, korėjiečių populiarioji muzika ar japoniški komiksai „manga“ dažnam siejasi su egzotiškais tolimų kultūrų reiškiniais, kurių pažinimas – labiau pramoga, nei mokslas. Visgi pažvelgus giliau, toli nuo Lietuvos kaimynystės esantis Azijos ir Artimųjų Rytų regionas yra aktualių politinių įvykių bei įtampų epicentras. Šių kraštų pažinimas ir bendradarbiavimo šiuose regionuose plėtojimas leidžia Lietuvai stiprinti diplomatinius ryšius, užsitikrinti ekonominę gerovę. Tai, kad Azija ir Artimieji Rytai tampa vis reikšmingesni Lietuvos užsienio politikos kontekste, liudija Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos (URM) ir Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto (VU FsF) Azijos ir transkultūrinių studijų instituto bendradarbiavimas.

Skaityti daugiau

Absolventų apklausaFsFAbsolvente,

praėjus kuriam laikui po Vilniaus universiteto baigimo, prašome Tavęs pagalbos įvertinant, kokią įtaką studijos turėjo (ar galėjo turėti) Tavo karjerai.

Ankstesnių metų absolventų karjeros duomenys buvo pristatyti kiekvienam padaliniui, aptariant tiek su studijų prodekanais, tiek su studijų programų pirmininkais, kaip galima būtų toliau gerinti studijų ir studijavimo kokybę.

Vis tik dideliems pokyčiams įgyvendinti reikia svaraus absolventų balso. Jeigu sutiktumei skirti 7 minutes savo laiko, mums būtų labai svarbu sužinoti, kas padėjo įsidarbinant ir vystant profesinę veiklą, o ką būtina tobulinti. Tavo vertinimas padės mums toliau tobulėti, t. y. keistis arba išlaikyti tai, kas geriausia.

Apklausa yra anoniminė, todėl raginame kuo atviriau atsakyti į pateiktus klausimus, paspaudu šią nuorodą - Absolventų apklausa (vusa.lt)

Ačiū už skirtą laiką ir pagalbą –

Vilniaus universiteto absolventų apklausos komanda


 *Aukštosios mokyklos absolventų apklausos vykdomos praėjus 1, 3 ir 5 metams po studijų baigimo. Apklausa vykdoma įgyvendinant LR Mokslo ir studijų įstatymą, įpareigojantį Lietuvos aukštąsias mokyklas nuolat skelbti tikslią kiekybinę ir kokybinę informaciją apie aukštosios mokyklos absolventų karjeros rodiklius (Mokslo ir studijų įstatymo 47 str. 2 d.).

Skaityti daugiau

Rugsejo 2 2018 atsiNuo 1995 m. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kasmet teikia Prezidentų vardines stipendijas. Šiais metais net 12 stipendijų atiteko Vilniaus universiteto studentams.

Sveikiname Azijos studijų (sinologijos) bakalauro studijų programos IV kurso studentą Elijų Bačiauską gavus Prezidento Antano Smetonos (humanitarinių mokslų ir menų studijų kryptys) stipendiją, kuri skiriama už pasiekimus studijose, mokslinėje, visuomeninėje ir meninėje veikloje.

Plačiau apie stipendijas galite skaityti čia.

Skaityti daugiau

LPSSContrary to philosophy’s normal epistemological predilection, both Kant and Levinas argue for “the primacy of practical reason,” for “ethics as first philosophy,” finding morality at the root of all intelligibility. Yet for Levinas moral imperative arises as responsible response to the other person’s alterity while for Kant it arises as dutiful respect for law in the other and oneself.

Through explication of texts and discussion, this seminar aims to clarify the grounds and some of the moral and political consequences of their agreement and disagreement.

Skaityti daugiau

Dr. Tadas Šarūnas c Justinas Auškelis„Kartais žmonėms atrodo, kad visuomenę veikia kažkokios magnetinės bangos, o iš tiesų reiškiasi socialinės struktūros, kurias mes, sociologai, tyrinėjame“, – sako Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto Sociologijos ir socialinio darbo instituto dėstytojas dr. Tadas Šarūnas.

Miesto fenomeną ir socialinius judėjimus tyrinėjantis mokslininkas teigia, kad sociologija yra disciplina, siūlanti tiesą apie socialinę realybę ir teikianti viltį, jog esamą realybę galima pakeisti: „Apie socialinį gyvenimą mes visi turime savo nuomonę, bet sociologija siūlo tiesą – parodo socialinius faktus, kurie žmonėms kartais būna visiškai netikėti. Tie faktai naikina stereotipus, pasipriešina galiai. Sociologija kaip disciplina siūlo viltį susitarti, kad apie socialinę realybę galimi ne tik politiniai ginčai, bet įmanoma atrasti tiesą – kaip iš tikrųjų yra. Tai profesiniu požiūriu, ko gero, vienas įdomiausių dalykų.“

Skaityti daugiau

VU Filosofijos fakultetas c A. VoznikaitisLygiai treji metai – tiek laiko turi švietimo įstaigų vadovai įgyti privalomą magistro išsilavinimą, jei jo dar neturi. Pagal Švietimo įstatymo 59 straipsnį ir jo pakeitimus, magistro laipsnis yra privalomas ne tik nuo 2024 m. sausio 1 d. skiriamiems švietimo įstaigų vadovams, bet nuo 2027 m. rudens – ir pareigas jau einantiems mokyklų ir darželių direktoriams.

Siekiant užtikrinti platų šių studijų prieinamumą, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto (VU FsF) Ugdymo mokslų institutas nuo šių metų prisijungia prie aukštųjų mokyklų ir jų padalinių, siūlančių esamiems ir būsimiems vadovams įgyti reikiamą kvalifikaciją.

Skaityti daugiau
Puslapis 1 iš 265
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos