FSF įvykiai

pagrjpgGerbiami dėstytojai ir studentai,

Atsižvelgiant į šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą, Filosofijos fakultete daugumą 2021–2022 m. m. rudens semestro studijų veiklų planuojame vykdyti kontaktiniu būdu auditorijose, užtikrinant LR Vyriausybės ir Operacijų vadovo sprendimuose nustatytų būtinųjų sąlygų laikymąsi.

Kontaktinių studijų veiklų metu yra būtinos kaukės, vėdinti patalpas, dezinfekuoti paviršius bei dalyvauti veiklose tik neturint peršalimo ar ligos požymių. Suprantame, kad šios sąlygos apsunkina įprastą gyvenimą, tačiau tuo pačiu leidžia judėti link gyvo ir universitetinių studijų esmę atspindinčio akademinio bendravimo tarp dėstytojų ir studentų. 

Kviečiame parašyti Linui Jakučioniui, studijų komunikacijos specialistui, el. p. , jei pasigendate jums aktualios informacijos apie studijų organizavimo procesą.

Skaityti daugiau

A2010 m. Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė Meilės Lukšienės premiją, kuri skiriama mokytojams už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą. Kasmet skiriama premija, įprasminamas daktarės Meilės Lukšienės atminimas, pedagogai skatinami aktyviai įsitraukti į švietimo darbus. Šiais metais Meilės Lukšienės premijos laureatu tapo Filosofijos fakulteto edukologijos programos absolventas, Vilniaus Valdorfo mokyklos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas, „Karalienės Mortos“ mokyklos tarptautinio bakalaureato klasės istorijos mokytojas ir lytiškumo ugdymo pamokų VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namuose“ vedėjas – Antanas Jonušas. Nuoširdžiai sveikiname Antaną ir šia proga pasikalbėjome su juo apie įvertinimo reikšmę, mokytojo kelio pradžią bei ateities mokyklos viziją.

Skaityti daugiau

Janus12021 rugsėjo 27-28 dienomis Artoje (Graikijoje) vyko antrasis Erasmus+ projekto „JANUS: e-Pedagogy and Virtual Reality Based Robotic Blended Education (JANUS)“ Nr. 2020-1-PL01-KA226-HE-095371) susitikimas, kuriame dalyvavo Vilniaus, Suomijos, Italijos, Lenkijos, Graikijos universitetų mokslininkai. Vilniaus universitete šį projektą įgyvendina trijų tyrėjų komanda: prof. dr. V. Dagienė, doc. dr. A. Juškevičienė ir doktorantė Vaida Masiulionytė-Dagienė. Susitikimo metu Vilniaus universiteto mokslininkės pristatė parengtas teorines įžvalgas apie edukacines veiklas, į besimokantįjį orientuototus mokymosi metodus, tai siejant su robotika bei virtualia realybe. Taip pat susitikimo metu buvo gilinamasi į kitų projekto partnerių kuriamą virtualios realybės mokymosi turinį, ieškoma optimaliausių ir sėkmingiausių edukacinių būdų, kaip įgalinti studentus būti aktyviais mokymosi proceso dalyviais ne tik fizinėje erdvėje, bet ir virtualioje realybėje.

Skaityti daugiau

eVELP 3xNuo 2020 metų balandžio įgyvendinamas du metus trunkantis Erasmus+ KA2 strateginių partnerysčių projektas Jaunimo savanorių edukatorių e-mokymosi programa, skirta jauniems migrantams ir pabėgėliams (angl. Youth Volunteer Educators e-Learning Program for Young Migrants and Refugees, akron. E-VELP) įgauna pagreitį. Projekto idėja gimė atsižvelgiant į didėjantį susirūpinimą dėl jaunų migrantų ir pabėgėlių socioekonominės integracijos trūkumo ES šalyse, ypatingai po 2015 metų krizės. Tuo metu didelį atvykstančiųjų skaičių sudarė motyvuoti jaunuoliai, kuriems trūksta reikiamų gebėjimų integruotis į darbo rinką ir pilnavertiškai dalyvauti socialiniame gyvenime.

Skaityti daugiau
Puslapis 1 iš 202
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos