FSF įvykiai

 

kongresas CROPVilniaus universitetas ir Lietuvos psichologų sąjunga kviečia psichologus – mokslininkus ir praktikus – į tradicinį kasmetinį psichologų kongresą „DIALOGAI“, kuris vyks 2019 m. gegužės 24–25 d. Vilniaus universitete. Kongreso metu vyks LPS suvažiavimas.

LPS psichologų kongresas – didžiausias metų psichologų renginys Lietuvoje. Tai gera proga ne tik sužinoti apie įvairiose psichologijos srityse vykdomus mokslinius tyrimus ar praktinio darbo naujoves, bet ir pradėti ar tęsti dialogą tarp skirtingų universitetų mokslininkų, tyrėjų ir praktikų, skirtingų psichologijos ir kitų mokslų sričių atstovų, psichologų ir visuomenės. Tai proga susitikti kolegas, užmegzti naujus ryšius, diskutuoti tarpusavyje, rasti dar daugiau sąlyčio taškų, kelti naujus klausimus, klausytis ir išgirsti vieni kitus.
Tikimės, kad kongreso moksliniai, pranešimai, diskusijos bei intriguojanti socialinė programa sudomins ir mokslininkus, ir praktikus, o žydintis Vilnius įkvėps naujų patirčių.
Kongreso metu vyks Lietuvos psichologų sąjungos suvažiavimas, kuriame bus renkamas LPS prezidentas(-ė) ir LPS valdyba 2019–2022 m. kadencijai.

Skaityti daugiau

globali1Nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą gyventojų emigracija įvardijama kaip viena didžiausių problemų Lietuvoje. Todėl grįžimo politikos įgyvendinimas tampa vienu svarbiausių prioritetų Lietuvos politikos formuotojams ir vykdytojams. Šiai problemai spręsti pasitelkiami ir moksliniai tyrimai. Vilniaus universiteto sociologų grupė – prof. Dr. Irena Juozeliūnienė (šeiminių ir intymių ryšių grupės vadovė; projekto vadovė), Indrė Bielevičiūtė (VU Sociologijos magistrė), Irma Budginaitė-Mačkinė (VU Sociologijos doktorantė) – atliko LR grįžimo politikos analizę ir 2019 metais parengė mokslo studiją Grįžimo politikos įgyvendinimas Lietuvoje: ekspertai apie iššūkius ir įveiką, vykdydama Lietuvos Mokslo tarybos finansuojamą projektą Globali migracija ir Lietuvos šeima: šeiminės praktikos, globos cirkuliacija ir sugrįžimo strategijos (2017-2019). Viena iš užduočių, kurią išsikėlė tyrėjai, buvo išryškinti probleminius Lietuvos grįžimo politikos formavimo ir vykdymo klausimus, išsiaiškinti šeiminiams ryšiams draugiškos grįžimo politikos idėjos įgyvendinimo galimybes ir apibrėžti grįžimo politikos tobulinimo kryptis.
Skaityti daugiau

savizudybiu prevencija Ū.Šveikauskaitės iliustr 642x4102013 m. buvo patvirtintas pirmasis Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) psichikos sveikatos veiksmų planas 2013–2020 m. Neatskiriama jo dalis – savižudybių prevencija, kuria siekiama iki 2020 m. savižudybių skaičių šalyse narėse sumažinti 10 proc.


Remiantis Lietuvos higienos instituto duomenimis, per pastaruosius trejus metus savižudybių skaičius Lietuvoje sumažėjo 20 proc., o mažiausias nuo Nepriklausomybės atkūrimo jis buvo 2017 m. (748 savižudybės) (1 pav.). Tačiau tai turėtų būti tik savižudybių skaičiaus mažėjimo tendencijų mūsų šalyje pradžia – Lietuvos sveikatos strategijoje numatyta per ateinančius trejus metus savižudybių skaičių sumažinti 36 proc., o iki 2025 m. – net 60,5 proc.

Skaityti daugiau

P11009062019 m. gegužės 2 d. vyko diskusija „Lietuvos klestėjimo trajektorijos arba kokioje aplinkoje švęsime VU 500 metų jubiliejų?“. Joje buvo diskutuojama, kokios visuomenės Lietuvoje galima laukti ir tikėtis po 60 metų. Šiandien, kaip pastebi diskusijos moderatorė sociologė doc. Rūta Žiliukaitė, ateities klausimas sociologui tampa svarbus kaip niekad. Todėl, kad ateitis anksčiau, prieš 60 metų, buvo daug labiau numatoma nei dabar. Skirtingų mokslų atstovai pateikė savo ateities scenarijus.
Skaityti daugiau

BA jogaiLietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tęsiamas išskirtinis viešų paskaitų ciklas „Sakralūs pasaulio tekstai: knygos biografija" – Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių tyrimų instituto dovana Lietuvai VU 440-tojo jubiliejaus proga. Šiame cikle mokslininkai pristato sakralių, pamatinių pasaulio tradicijų tekstų „biografijas“, bandydami atsakyti į klausimus: kaip buvo kuriami, atrandami, verčiami ir interpretuojami šie įvairių kultūrų tekstai? Koks buvo jų vaidmuo istorinėje religijų raidoje? Paskaitose atskleidžiama kultūrinė ir socialinė, meninė ir politinė šių knygų įtaka nuo seniausių laikų iki mūsų dienų; aptariamos tiek tradicinės teologinės, tiek akademinės tekstologinės konkrečių tekstų suvokimo perspektyvos.

2019 m. gegužės 2 d. 18 val. kviečiame į devintąjį ciklo susitikimą, kuriame Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto profesorius Audrius Beinorius pristatys pamatinį jogos filosofijos ir psichologijos tekstą – Patandžalio „Joga sutrą“.

Skaityti daugiau

Isankstinis priemimas intRask sau tinkamą studijų vietą iš anksto! Nuo 2019 m. balandžio 8 d. į studijų programas, pažymėtas specialiu ženklu „IŠANKSTINIS“, bus vykdomas išankstinis priėmimas į valstybės nefinansuojamas studijų vietas. Išankstinio priėmimo metu konkurse gali dalyvauti ankstesniais metais vidurinį išsilavinimą įgiję stojantieji ir šiemet vidurinį išsilavinimą įgysiantys moksleiviai.

Sutartis galios, jei įstojusysis atitiks minimaliuosius reikalavimus, keliamus valstybės nefinansuojamai vietai. Išankstinio priėmimo metu studijų sutartį sudarę stojantieji nepraras galimybės dalyvauti bendrajame LAMA BPO priėmime ir pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas bei į tas studijų programas, į kurias priėmimas nėra vykdomas Išankstinio priėmimo metu.

Daugiau informacijos rasite čia.

Ekspedicija Ind 642x4102019 m. žiemą vyko akademinė ekspedicija, kurios metu Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto (VU ATSI) IV kurso studentų grupė, lydima lektoriaus Vyčio Vidūno ir doc. dr. Deimanto Valančiūno, aplankė Indiją ir Nepalą. Ekspedicija siekiama plėtoti akademinį bendradarbiavimą tarp Pietų Azijos regiono šalių ir Lietuvos, skatinti Pietų Azijos akademinių bendruomenių domėjimąsi Lietuva ir populiarinti Pietų Azijos studijas Lietuvoje.

Pirmasis ekspedicijos taškas – Džavaharlalo Nehru universitetas (JNU) Naujajame Delyje. JNU yra vienas didžiausių, svarbiausių ir prestižiškiausių universitetų Indijoje, 2017 m. Indijos prezidento apdovanotas geriausio Indijos universiteto titulu. Universitetas ir jo studentų miestelis yra įsikūrę Pietų Delyje, didelėje saugomos gamtos teritorijoje. Toks unikalus universitetinio miestelio gamtovaizdis padarė įspūdį visiems ekspedicijos dalyviams.

Skaityti daugiau
Puslapis 1 iš 112
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos