FSF įvykiai

ruduoGerbiami dėstytojai ir studentai,

atsižvelgiant į situaciją šalyje ir Lietuvos Respublikos vyriausybės sprendimus, planuojama, kad 2020-2021 studijų metų rudens semestras bus vykdomas kiek įmanoma daugiau tiesioginiu kontaktiniu būdu („gyvai“), laikantis visų LR vyriausybės nurodytų privalomųjų saugumo ir viruso plitimo prevencijos reikalavimų. Dalis studijų užsiėmimų taip pat bus vykdomi pusiau nuotoliniu (hibridiniu), mišriu ir nuotoliniu būdais. Šioje skiltyje bus nuolat pildoma ir atnaujinama informacija apie rudens semestro studijų organizavimą ir vykdymą bei paramą studijų vykdymui.

Kviečiame parašyti Linui Jakučioniui, studijų komunikacijos specialistui, el. p. , jei pasigendate jums aktualios informacijos apie studijų organizavimo procesą.

Skaityti daugiau

El zurnalas SamajIšėjo specialus SAMAJ (South Asia Multidisciplinary Academic Journal) numeris apie studentų politiką Pietų Azijoje, kurį sudarė ir redagavo dr. Jean-Thomas Martelli (Centre de Science Humaines) ir dr. Kristina Garalytė (VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas). Jame publikuojami straipsniai, analizuojantys studentų politikos apraiškas Indijoje, Bangladeše ir Pakistane nuo XX. a. pradžios iki šių dienų iš istorinės ir etnografinės perspektyvų. Pagrindinis keliamas klausimas – kaip per studentų politiką yra (re)produkuojama socio-politinė sistema Pietų Azijoje ir kokį vaidmenį šiame procese vaidina įvairios studentų bendruomenės.

Skaityti daugiau

promo foto copyPo sunkios abitūros egzaminų sesijos dėl COVID-19 pandemijos studijos universitete startuoja vėliau ir daugeliui vyks nuotoliniu, hibridiniu būdu. Studijų pradžia naujiems studentams kelia ypatingų iššūkių, kurie gali neigiamai veikti psichikos sveikatą, todėl Vilniaus universiteto (VU) Psichotraumatologijos centras paskelbė rekomendacijas universitetams ir studentams, kaip rūpintis psichikos sveikata pandemijos metu.

 

Skaityti daugiau

kids 4928564 640Kviečiame į konferenciją VAIKŲ NAUDOJIMASIS INTERNETU: MOKSLINIAI REZULTATAI IR PRAKTINĖS ĮŽVALGOS.

Tai baigiamoji dviejų Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto mokslininkų projektų, skirtų tyrinėti vaikų naudojimąsi internetu, konferencija. Jos metu bus pristatomi projekto „Lietuvos vaikų ir paauglių naudojimasis internetu: grėsmių ir galimybių tendencijos ES šalių kontekste“ (LMTLT finansavimo sutarties Nr. S-MIP-17-1, projekto vadovė doc. dr. Neringa Grigutytė) ir projekto „Jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikų interneto naudojimo sąsajos su jų socialine emocine raida bei santykiais su tėvais Latvijoje, Lietuvoje ir Taivane: tęstinis tyrimas“ (LMTLT finansavimo sutarties Nr. S-LLT-18-3, projekto vadovė prof. dr. Roma Jusienė) rezultatai. Mokslinių tyrimų rezultatais bei praktinėmis įžvalgomis dalinsis ir kitų šia tematika vykdytų projektų tyrėjai.

Skaityti daugiau

Saboliaus konferencija 2020 Facebook 1920x1080 v4 642x410Žmogaus prigimtis ilgą laiką buvo vienas svarbiausių filosofijos klausimų. O kaip šiandien suvokti žmogų? Kokios jo ribos ir santykiai su kitais? Kaip mąstyti apie žmogaus vietą ir vaidmenį ne tik biologinės rūšies, bet ir bendruomenės požiūriu? 2020 m. rugsėjo 17–18 d. šie klausimai bus svarstomi dviejų dienų tarptautiniame internetiniame simpoziume „Reimagining the Human“, kurį organizuoja Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto mokslininkai.

Skaityti daugiau
Puslapis 1 iš 191
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos