FSF įvykiai

20190117 1527202019 m. sausio 17 d. Vilniaus universitetas (VU) kartu su akademiniais kamieniniais padaliniais dalyvavo Kaune, Žalgirio arenoje, vykusioje 18-ojoje „Aukštųjų mokyklų mugėje“. Renginio metu moksleiviai, mokytojai ir visi besidomintys aukštuoju mokslu buvo supažindinti su VU vykdomomis pirmosios ir antrosios pakopos studijų programomis.

Filosofijos fakulteto atstovai moksleivius supažindino ir su savo vykdomomis bakalauro ir magistrantūros studijų programomis.

Skaityti daugiau

49791382 273238533354116 4826499885773619200 o copyXVI-ąjį kartą kviečiame į Jaunųjų mokslininkų psichologų konferenciją (JMPK 2019). Konferencija vyks balandžio 26 d. VU Filosofijos fakultete.

Šių metų konferencijos tema „Mokslo galia: žinoti ar veikti?“. Norime pakviesti jaunuosius mokslininkus pasvarstyti, kur veda žinojimo siekimas, pradedant pirmuosius žingsnius psichologijos moksle. Ar žinojimas vertingas pats savaime? O gal tik panaudojamas praktikoje?

Skaityti daugiau

Karolina Krysinska2019 m. vasario 6 d. 18.00-19.30 val. VU Filosofijos fakulteto 201 aud. vyks tyrėjos iš Melburno universiteto, Australijos, dr. Karolina Krysinska skaitoma paskaita „Suicide prevention in Australia: Current landscape, progress and challenges“.

Trumpai apie paskaitą ir tyrėją anglų kalba:

Australia has been among the first countries to adopt a National Suicide Prevention Strategy in 2000 and in 2017 has released its Fifth National Mental Health and Suicide Prevention Plan. This lecture will present the epidemiology of suicidal behaviour in Australia, including groups with increased risk, such as Aboriginal and Torres Strait Islanders. It will give an overview of suicide prevention postvention activities on the national and local level, and present Australian research on suicide and its prevention. It will also cover the recent pioneering work on suicide and the media, including the Internet and social media. 

Skaityti daugiau

IMG 61032019 m. sausio 9 d. Vilniaus universitetas ir jo akademiniai padaliniai aplankė Kauno „Santaros“ gimnaziją. Vizito metu gimnazijos 3-4 klasių moksleiviams VU Studentų paslaugų ir karjeros skyriaus akademinių konsultantų koordinatorė Roberta Kutulytė pristatė Vilniaus universitetą, studijų kryptis bei programas, supažindino moksleivius su atnaujintomis priėmimo sąlygomis. Taip pat administratorė Inga Vaitkevičiūtė pristatė VU Kauno fakultetą.

Po bendrojo VU pristatymo moksleiviai buvo supažindinti su skirtingų akademinių padalinių vykdoma studijų veikla. Paskaitas skaitė Komunikacijos fakulteto lektorius Kęstutis Petrauskis, Ekonomikos fakulteto lektorės Daiva Budrienė bei Rugilė Draugelytė-Riaubienė. Filosofijos fakulteto vykdomas bakalauro studijų programas pristatė ir savo studijų patirtimi pasidalino vyr. specialistė Ingrida Balčiūnaitė.

Skaityti daugiau

Paskaitu ciklas MMB 2019 12019 m. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rengiamas išskirtinis viešų paskaitų ciklas, kuriame mokslininkai pristatys sakraliausių, pamatinių pasaulio tekstų „biografijas“, bandydami atsakyti į klausimus, kaip buvo kuriami, atrandami, verčiami ir interpretuojami šie įvairių kultūrų tekstai, koks buvo jų vaidmuo istorinėje religijų raidoje. 

Paskaitose bus atskleidžiama kultūrinė ir socialinė, meninė ir politinė šių knygų įtaka nuo seniausių laikų iki mūsų dienų, aptariamos tiek tradicinės teologinės, tiek ir akademinės tekstologinės konkrečių tekstų suvokimo perspektyvos.

Renginių ciklo kuratorius Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių tyrimų instituto prof. habil. dr. Audrius Beinorius.

2019 m. sausio 10 d. 18.00 val. pirmoji viešų paskaitų ciklo paskaita apie „Gilgamešo epą“ (lekt. dr. Tadas Rutkauskas).

Planuojamos viešos paskaitos (eiliškumas gali būti keičiamas):

1. „Gilgamešo epas“ – dr. Tadas Rutkauskas 
2. „Tora“ – doc. Aušra Pažėraitė 
3. „Rigveda“ – Vytis Vidūnas
4. „Egipto mirusiųjų knyga“ – dr. Tadas Rutkauskas 
5. „Talmudas“ – doc. Aušra Pažėraitė 
6. „Upanišados“ – prof. Audrius Beinorius
7. „Bhagavad Gita“ („Viešpaties giesmė“) - Vytis Vidūnas
8. „Patandžalio „Yoga sūtra““ – prof. Audrius Beinorius
9. „Dao De Jing (Liao Zi „Knyga apie kelią ir dorą“)“ – doc. Loreta Poškaitė
10. „Lun Yu (Konfucijaus „Apmąstymai ir pašnekesiai“)“ – dr. Vytis Silius ?
11. „I-Ching („Permainų knyga“)“ – doc. Loreta Poškaitė
12. „Kojiki (Nihon shoki)“ – dr. Jurgita Ignotienė 
13. „Pali kanonas“ – prof. Audrius Beinorius
14. „Lotoso sūtra“ – Gediminas Giedraitis
15. „Bardo Thodol („Tibetiečių mirusiųjų knyga“)“ – dr. Vladimiras Korobovas
16. „Naujas Testamentas“ – prof. Vytautas Ališauskas
17. „Koranas“ – Maritana Larbi
18. „Suna“ – Maritana Larbi
19. „Masnavi“ (Rūmi) – Algimantas Litvinas

Renginiai vyks kas antrą ketvirtadienį 18 val. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius)

Organizatoriai: Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir VU Azijos ir transkultūrinių studijų institutas

nuotrauka12019 m. sausio 11 d. Filosofijos fakultetas dalyvavo kasmetinėje, jau tradicija tapusioje, pilietinėje akcijoje, skirtoje sausio 13-ąjai – Laisvės gynėjų dienai paminėti.

8 val. dešimčiai minučių Vilniaus universiteto, o tuo pačiu – ir Filosofijos fakulteto, languose buvo uždegtos atminties žvakutės. Taip siekiama prisiminti ir paminėti prieš 28 metus Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę ir bendrą pilietinę poziciją, padėjusią atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą.

Skaityti daugiau

48368527 2246935405357399 8086977136906207232 oGruodžio 20 d. Vilniaus universiteto (VU) Teatro salėje vyko iškilmingas metų pabaigos renginys. Jame buvo pagerbti 2018 m. labiausiai nusipelnę VU bendruomenės nariai, išdalytos mokslo premijos, pasveikinti geriausi fakultetų dėstytojai. Rektorius pasidžiaugė praėjusių metų pasiekimais ir priminė, kad, šiemet paminėję Lietuvos valstybės šimtmetį, kitais metais pasitiksime VU 440 metų sukaktį.

„Mus ypač įkvepia žinojimas, kokios prasmingos ir ilgos istorijos dalimi esame, kokią vertę kuriame valstybei ir visuomenei ir kokią atsakomybę nešame. Esu dėkingas Vilniaus universiteto bendruomenei, kuri nuolat abejoja, yra kritiška, įsigilinanti ir tokiu būdu vedanti žinojimo link – tik taip galime generuoti naujas idėjas ir keliauti pirmyn“, – kalbėjo rektorius.

Geriausiu dėstytoju Filosofijos fakulteto išrinktas Filosofijos instituto asistentas dr. Mindaugas Stoškus. Jo mokslinių tyrinėjimų sritys apima politinę filosofiją.

Skaityti daugiau

untitled123 milijonai eurų bus iššvaistyti betikslei reformai, nes pasirinktas universitetų jungimo kelias ir keistas, ir nesprendžiantis aukštojo mokslo problemų. Taip tvirtina Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslų instituto profesorius Rimantas Želvys.

Mykolo Romerio universiteto (MRU) junginį su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) jis vadina „keistu hibridu“, o dėl Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) konstatuoja: tai ne jungimas, o universiteto uždarymas.

Profesoriaus aiškinimu, Lietuvos aukštasis mokslas gyvena bado dieta, nes visų Lietuvos universitetinių aukštųjų mokyklų finansavimas iš valstybės biudžeto – mažesnis nei vieno Helsinkio universiteto. R. Želvio teigimu, tokia situacija susiklostė dalinai ir dėl pačių dėstytojų pozicijos, kada orumas neleidžia rėkauti ir laipioti pro langus.

Skaityti daugiau
Puslapis 1 iš 106
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos