FSF įvykiai

20170714 181131Vilniaus universiteto Filosofijos fakultetas skelbia viešą konkursą Ugdymo mokslų instituto (toliau – Instituto) direktoriaus (-ės) pareigoms užimti 3 (trijų) metų kadencijai.

Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslų institutas yra šakinio akademinio sui generis padalinio statusą turintis Filosofijos fakulteto struktūrinis padalinys, kuriame vykdoma visų rūšių pagrindinė Filosofijos fakulteto veikla. Institutas turi vidinę autonomiją, kurios ribas ir apimtį nustato Filosofijos fakulteto ir Instituto nuostatai.

Ugdymo mokslų institutas dalyvauja įgyvendinant 2021-2025 metų Vilniaus universiteto strateginio plano 1.4. ilgalaikį tikslą „XXI a. pedagogika“ ir jo rodiklius, Filosofijos fakulteto 2021-2023 veiklos plano rodiklius, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu patvirtintame Pedagogų rengimo reglamente numatytus reikalavimus (2010 m. sausio 8 d. Nr. V-54, Nauja redakcija nuo 2020-09-22: Nr. V-1417), LR Švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintame Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centro veiklos apraše numatytus reikalavimus (2016 m. balandžio 21 d. Nr. V-367, 2018 m. gegužės 31 d. Nr. V-534 redakcija).

Skaityti daugiau

pagrjpgGerbiami dėstytojai ir studentai,

VU Senatas priėmė sprendimą, kad studijų procesas ir jo veiklos 2021–2022 studijų metų rudens semestro metu planuojamos nenuotoliniu būdu. Laukiame Jūsų fakultete rudenį ir primename, kad pagrindinė visų mūsų grįžimo į auditorijas ir įprasto akademinio gyvenimo užtikrinimo sąlyga yra vakcinacija. Todėl visus, kurie dar nespėjo pasiskiepyti, kviečiame tai padaryti. Jeigu viruso plitimas sujauks planus, pranešime. Rugpjūčio mėnesio pabaigoje informaciją apie rudens semestro studijų organizavimą ir vykdymą bei paramą studijų vykdymui skelbsime fakulteto interneto svetainės skiltyje "Rudens semestro studijos", kurią lengvai pasieksite svetainės viršuje paspaudę "Aktualu".

Turiningos, smagios ir sveikos vasaros visiems!

Dekanas Jolanta
Skaityti daugiau

image011 642x410„Kinai niekada nepasakys, kad jūs kažką ne taip padarėte, jie tiesiog nustos su jumis toliau kalbėtis, sakydami, kad turi daug darbų“, – teigia Lina Bartusevičiūtė, konsultacinės įmonės „Litao“ steigėja, Kinijoje gyvenanti 12 metų ir padedanti verslams patekti į šią rinką. Pasak pašnekovės, Kinija verslui yra labai patraukli šalis, tačiau norint čia patekti, reikia investuoti daug laiko ir pastangų. Vilniaus universitete (VU) sinologijos studijas baigusi alumnė L. Bartusevičiūtė apie patirtis iš pirmų lūpų sutiko papasakoti plačiau.

Skaityti daugiau

pexels fauxels 31831691 738x492Lietuvos humanitarinių ir socialinių mokslų archyvas LiDA ir tyrėjų grupė, vykdanti Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Sociologijos ir socialinio darbo institute įgyvendinamą projektą „Moderniųjų restauracijų istorinė sociologija: diachroniškai lyginamasis Baltijos valstybių pokomunistinės transformacijos tyrimas“ (vadovas – prof. habil. dr. Zenonas Norkus), kviečia registruotis į nacionalinius seminarus Kaune ir Vilniuje.

Skaityti daugiau

DSC03649 copyVakar Vilniaus universitetas baigė dar vienus mokslo metus. Finis anni academici – didi diena visai universiteto bendruomenei.

Norime pasidžiaugti ir pasveikinti savo bendruomenės narius, kuriems šventės metu buvo įteikti apdovanojimai:

Geriausio tarptautinio projekto kategorijoje, apdovanoti:

Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslų instituto docentė dr. Eglė Jasutė, profesorė dr. Valentina Dagienė, profesorė habil. dr. Vilija Targamadzė, docentė dr. Asta Meškauskienė ir tyrėjasDSC03623 copy Vaidotas Kinčius.

Už geriausią mokslinę publikaciją - Geriausios humanitarinių ir socialinių mokslo sričių publikacijos kategorijoje, apdovanotas:

Filosofijos fakulteto docentas Kęstutis Kirtiklis.

Nuoširdžiai sveikiname, džiaugiamės ir likime kuo didžiausios sėkmės!

Skaityti daugiau

Arkadu kiemas 3a copy

Š. m. birželio 17 d. įvyko rinkimai į Filosofijos fakulteto Tarybą. Iš 26 iškeltų kandidatų (žr. sąrašą) į fakulteto tarybą buvo išrinkti šie 14 mokslininkų:

 

 

 

  • Azijos ir transkultūrinių studijų institutas: prof. Audrius Beinorius ir doc. Deimantas Valančiūnas;
  • Filosofijos institutas: prof. Marius Povilas Šaulauskas, prof. Rita Šerpytytė, doc. Jonas Dagys;
  • Psichologijos institutas: prof. Danutė Gailienė, prof. Evaldas Kazlauskas, doc. Antanas Kairys, doc. Sigita Girdzijauskienė, doc. Vilmantė Pakalniškienė;
  • Sociologijos ir socialinio darbo institutas: prof. Laimutė Žalimienė ir doc. Rūta Žiliukaitė;
  • Ugdymo mokslų institutas: prof. Lilija Duoblienė ir doc. Irena Stonkuvienė.

Filosofijos fakulteto rinkimų komisijos protokolas (birželio 17 d.) – parsisiųsti

Pakartotinių rinkimų metu, kurie vyko birželio 22 d., į likusias dvi Filosofijos fakulteto Tarybos Sociologijos ir socialinio darbo institute skirtas vietas. Iš 7 iškeltų kandidatų (žr. sąrašą) į fakulteto tarybą buvo išrinkti šie du mokslininkai:

doc. dr. Algimantas Čepas;
asist. dr. Jolanta Aleknevičienė;

Filosofijos fakulteto rinkimų komisijos protokolas (birželio 23 d.) – parsisiųsti.

Tarybos pirmininke buvo išrinkta doc. Vilmantė Pakalniškienė, pirmininkės pavaduotoju - doc. Jonas Dagys.

Filosofijos fakulteto Tarybos rinkimus rengė Vilniaus universiteto Centrinės rinkimų komisijos patvirtinta Filosofijos fakulteto rinkimų komisija (toliau – Rinkimų komisija):

Kęstutis Dragūnevičius (pirmininkas);
Tomas Bedulskij (studentų atstovas).

Sveikiname naująją Filosofijos fakulteto Tarybą.

Skaityti daugiau

Prof. habil. dr. Z. NorkusProfesorius Zenonas Norkus dalinasi savo mintimis apie VU Filosofijos fakultete vykdomas sociologijos magistrantūros studijas. Trumpame interviu prof. habil. dr. Z. Norkus papasakojo kas yra sociologija, kas laukia studentų bei kodėl sociologija yra įdomiausias mokslas.

Koks yra Jūsų tyrimo laukas, kaip jis keitėsi? Kodėl Jus traukia būtent ši sritis?

Tai labai ilga istorija, nes pasikeitė ir pati disciplina, kurioje dirbu. Baigiau filosofijos studijas, iš jos apgyniau ir pirmą disertaciją. Mat anksčiau būdavo dvi: daktaro ir habilituoto daktaro. Taigi pirmoji, apginta tolimais 1984 m. buvo filosofijos (Edmundo Husserlio logikos filosofija), o antroji (2002 m.; Maxas Weberis ir racionalus pasirinkimas) – sociologijos disertacija. Gal jau daugiau nei pora dešimtmečių darbuojuosi sociologijos srityje, kuri vadinasi lyginamoji istorinė sociologija. Tai vėberiško stiliaus sociologija. Minėtoje, o ne kurioje nors kitoje srityje dirbu todėl, kad ten turiu pakankamą kompetenciją ir įdirbį, kad parašyčiau tekstų, kurie priimami spausdinti solidžiuose moksliniuose leidiniuose.

Skaityti daugiau

14280009copy02VU Filosofijos fakulteto Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros vedėjos prof. habil. dr. Ritos Šerpytytės teigimu šiuolaikinės religijos studijos - tai teoriniai akupunktūros seansai, atrandantys skaudamus taškus ir juos išjudinantys. Trumpame pokalbyje profesorė papasakojo apie savo kelią iki religijos studijų, apie tarptautines konferencijas bei paskaitas kituose pasaulio universitetuose ir pristatė Religijos studijų magistrantūros programą. Profesorė nemano, jog religijos studijos išgelbės pasaulį, bet jos gali padėti mažinant paviršutinišką šiandieninės visuomenės požiūrį į religiją.

Skaityti daugiau

PTC FBBirželio 30 d. (trečiadienį) 14 val. vyks nuotolinė paskaita, kurioje vizituojanti jaunoji mokslininkė psichotraumatologė dokt. Cintia Tur Domenech (Jaume I universitetas, Ispanija) skaitys pranešimą „Internet-delivered cognitive-behavioral therapy (iCBT) for Prolonged Grief Disorder (PGD): Contents of the treatment and studies to evaluate the viability and efficacy“ (paskaita vyks anglų k.).

Moderatorius - prof. dr. Evaldas Kazlauskas.

Paskaitą organizuoja Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto Psichotraumatologijos centras.

Prisijungimo nuoroda: https://bit.ly/3jhhdVV

Skaityti daugiau
Puslapis 1 iš 199
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos