FSF įvykiai

Horizont coverVU Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslų institutas pradėjo įgyvendinti Europos komisijos Mokslo ir inovacijų programos „Horizon“ 2020 finansuojamą projektą „Dialogue and Argumentation for cultural Literacy Learning in Schools“ (DIALLS, Dialogas ir argumentavimas, ugdant kultūrinį raštingumą mokyklose) 2018 – 2021.

Pagrindinis projekto tikslas: padėti mokiniams ugdytis kultūrinį tarpusavio supratimą, naudojant dialogo ir argumentavimo metodiką formaliojo ugdymo (si) procese ir, sudarant mokiniams galimybes reikšti savo nuomonę apie kultūrinius reiškinius ne tik tarpkultūrinėse “face-to face”, bet ir virtualiose aplinkose.

Projektui vadovauja Kembridžo universiteto Ugdymo mokslų fakultetas (projekto vadovė dr. Fiona Maine.

Lietuvoje projektą vykdo VU Ugdymo mokslų instituto darbuotojai ir projekto tyrėjai: nacionalinė koordinatorė prof. dr. Irena Zaleskiene, vyriausioji mokslo darbuotoja, prof. dr. Lilija Duoblienė, vyriausioji mokslo darbuotoja, dr. Irena Stonkuvienė, vyresnioji mokslo darbuotoja, dr. Sandra Kairė, jaunesnioji mokslo darbuotoja, Vaiva Juškienė, jaunesnioji mokslo darbuotoja, Daina Valančienė, projekto tyrėja, Dainora Eigminiene, projekto tyrėja, Ramunė Badaukienė, projekto tyrėja.

Projekto partneriai:

  Faculty of Social Sciences and Humanities/Universidade Nova de Lisboa.
  Centre National de la Recherche Scientifique /Telecom ParisTech
  Department of Music, Art and Culture Studies/ University of Jyväskylä.
  Faculty of Psychology/University of Münster
  Institute of Educational Sciences/University of Vilnius.
  Developmental and Educational Psychology Department/University of Barcelona
  Department of Education/University of Nicosia
  School of Education/The Hebrew University of Jerusalem

Projektą finansuoja EU HORIZON 2020 mokslo ir inovacijų programa. Sutarties Nr. 770045

Konferencija 2018 11 23 12018 m. lapkričio 23 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto 201 auditorijoje (Universiteto g. 9, Vilnius) vyks konferencija „Minimalios priežiūros priemones gaunančių paauglių psichosocialinis funkcionavimas ir mentalizacija“. 

Šioje konferencijoje bus pristatomi Vilniaus universiteto mokslininkių atlikto tyrimo rezultatai, leidžiantys geriau suprasti jaunuolių elgesio problemas raidos perspektyvoje. Pranešimuose bus analizuojami minimalias priežiūros priemones gaunančių paauglių ypatumai, gebėjimas reflektuoti, psichosocialinio funkcionavimo aspektai bei aptariamos rekomendacijos specialistams. 

Renginio pradžia 9.00 val. Konferencijos programa

Būtina išankstinė registracija į konferenciją. Registruotis galima čia

Tyrimą finansavo: Lietuvos mokslo tarybos Nacionalinės mokslo programos „Gerovės visuomenė” projektas 

(sutarties Nr. GER-004/2017)


 

vaikai IT copy2018 m. gruodžio 7 d. kviečiame specialistus, tyrėjus, tėvus ir visus besidominčius į baigiamąją konferenciją „Šiuolaikinės informacinės technologijos ir vaikų sveikata“. Konferencija skirta pristatyti Lietuvos mokslo tarybos finansuojamo nacionalinės mokslo programos „Gerovės visuomenė“ rėmuose vykdyto projekto (GER-006/2017) rezultatus.

Konferencija vyks Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro (MKIC) konferencijų salėje (Saulėtekio al. 5).

Konferencijos programa. Norinčius dalyvauti kviečiame registruotis

Dalyvavimas konferencijoje yra nemokamas, tačiau pageidaujantiems gauti dalyvio pažymėjimą kaina yra 5 Eur (mokama iš anksto pavedimu į nurodytą sąskaitą registruojantis).

Daugiau informacijos apie projektą: www.mediavaikai.lt

Kontaktams: doc. dr. Ilona Laurinaitytė, el. paštas: arba

PsiDi 2018Kilo klausimas kas yra PsiDi? Tai Psichologų dienos – didelis kelių dienų viešas renginys įvairiose miesto erdvėse, skirtas plėsti žinias apie psichologiją ir psichologus visuomenėje, griauti stereotipus ir suteikti galimybę renginio dalyviams pažinti save, įtraukiant juos į originalias, su psichologija susijusias užduotis, paskaitas ir praktinius užsiėmimus. 

Renginio programa

Spalio 24 d. 18 val. – Diskusija su „Be safe lab“, Vero Cafe (Vilniaus g. 10, antrame aukšte)

Spalio 26 d. – Užsiėmimas su Gongais

Spalio 27 d. VU Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9, Vilnius):

Skaityti daugiau

knygos2018 m. lapkričio 14 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto doktorantas Mindaugas Lankauskas gins disertaciją „Narkotikų kontrolės konstravimo ypatumai: Lietuvos atvejo analizė viešojo kanapių diskurso kontekste“ socialinių mokslų srities, sociologijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti

Disertacijos gynimas vyks 201 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius). Pradžia – 15 val.

Mokslinis vadovas – prof. dr. Aleksandras Dobryninas (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, sociologija – 05 S).

Skaityti daugiau

EK 171118 00085smAr esate girdėję pasakymus „tai savaime suprantama“, „taip ir turi būti“, „o tai kaip kitaip“? Dažniausia po šiais žodžiais slepiasi tai, ką suprasti išties sudėtinga. Lytis, atrodytų, savaime suprantamas „dalykas“, gali virsti įtemptų politinių diskusijų objektu. Religija, rodos, tokia tradicinė, gali parodyti visuomenės atsinaujinimo tendencijas. Kalba – svyruoti tarp žmonių naudojamos ir institucijų konstruojamos. (Ne)paprasti pasirinkimai gali įgauti visai kitas prasmes, o siekiamiausias dalykas – laimė – išliekantis tapatus kaip siekis, įgyja vis naujas formas kintančioje visuomenėje. Šiomis temomis suabejosime, jomis diskutuosime ir jas praktikuosime Vilniaus universiteto (VU) Socialinių mokslų laboratorijoje, skirtoje 10-12 klasių moksleiviams.

Skaityti daugiau

jaunimas E Kurausko foto sm2018 m. lapkričio 15 d. jaunimo padėtį nagrinėjančius įvairių sričių mokslininkus, su jaunimu dirbančius praktikus ir sprendimus priimančius politikus kviečiame dalyvauti ketvirtoje jaunimo tyrėjų tarpdalykinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Kodas: jaunimas“.

Konferencijos tikslas – pristatyti įvairių sričių mokslinius jaunimo tyrimus, plėtoti tarpdalykinį mokslinį diskursą jaunimo tyrimų temomis ir vystyti mokslininkų, jaunimo politiką formuojančių bei su jaunimu dirbančių praktikų dialogą rengiantis naujam Nacionalinės jaunimo politikos programavimo 2020–2029 metų laikotarpiui. 

Gal jaunimas buvo tik viena iš jūsų tyrime dalyvavusių grupių ir galite jaunimą pristatyti lygindami su kitomis amžiaus grupėmis? Šiuo atveju kvietimas gali būti aktualus ir nacionalinius tyrimus vykdantiems mokslininkams.

•  Kvietimas  •  Konferencijos programa  • Kviečiame registruotis iki lapkričio 14 d. 17 val.

Konferenciją organizuoja: Vilniaus universitetas, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Mykolo Romerio Universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba.

Kontaktiniai asmenys:

Doc. dr. Jolita Buzaitytė-Kašalynienė, konferencijos mokslinio organizacinio komiteto pirmininkė,
Rusnė Gužauskaitė, konferencijos sekretorė,

 

VU mokymaiTurbūt esate girdėję apie socialinį verslą ir socialines inovacijas? Galbūt norėtumėte išmokti patys kurti socialinį verslą ar iš arčiau pažinti tokias iniciatyvas?

Vilniaus universiteto (VU) Verslo mokykla ir VU Filosofijos fakultetas siūlo studentams ir dėstytojams tapti socialiniais inovatoriais!

VU studentai ir dėstytojai kviečiami dalyvauti projekto „Pagauk verslumo vėją“ mokymuose, kuriuose bus mokoma kūrybiškai įžvelgti galimus socialinių problemų sprendimus ir galės praktiškai pritaikyti savo įgūdžius dirbdami kartu su kuriančiais socialinį verslą.

Kvietimas ir mokymų programa.

Skaityti daugiau
Puslapis 1 iš 103
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos