FSF įvykiai

criminology 39014723 cropped 642x336Nusikaltimų baimė – dažnai neracionalus, bet natūralus jausmas, kuriuo siekiama manipuliuoti, kuris diktuoja klaidingus sprendimus, kartais – varžo mūsų laisvę. Kas kursto nusikaltimų baimę? Kada ji – pagrįsta? Kaip konstruojama XXI amžiaus raganų medžioklė? Kam naudinga bauginti visuomenę? Kokie psichologiniai ir socialiniai nusikaltimų baimės padariniai? Kaip istorinė praeitis skatina mūsų baimes?

Šie ir daugelis kitų šiandien itin aktualių klausimų bus analizuojami nacionalinėje Lietuvos kriminologų asociacijos ir Vilniaus universiteto organizuojamoje konferencijoje „Nusikaltimų baimė: prigimtis, padariniai, sprendimai“.

Skaityti daugiau

49348316 289368285096933 1315432007546699776 oSveikiname Filosofijos instituto Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros doktorantą Alfredą Buiko, laimėjusį antrą vietą konkurse „Trijų minučių disertacija“! Alfredas skaitė pranešimą „Sąmokslo teorijos kaip moderni demonologija“.

Kovo 13 d. VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) vyko konkurso „Trijų minučių disertacija“ finalas. Jo metu doktorantai iš Filosofijos, Medicinos, Chemijos ir geomokslų bei Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetų ir Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) savo disertacijas pristatė anglų kalba per tris minutes naudodami tik vieną skaidrę.

Skaityti daugiau

53643492 2000238740073446 7724685113501417472 n copyTęsiamas eksperimentinei filosofijai skirtų renginių ciklas „Eksperimentinės filosofijos vakarai“. Trečiojo susitikimo metu Mindaugas Gilaitis (VU Filosofijos institutas) skaitys pranešimą „Eksperimentinė filosofija ir kasdienė kalba".

Renginys vyks 2019 m. kovo 25 d., pirmadienį, VU Filosofijos fakultete (307 aud., Universiteto g. 9, Vilnius), 17:30.

Skaityti daugiau

Thakur S Powdyel2019 m. kovo 15 d. 16 val. kviečiame į atvirą paskaitą – susitikimą su pirmuoju Butano Karalystės švietimo ministru Thakur S. Powdyel. Seminaras vyks Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto 201 aud. (Universiteto g. 9/1, Vilnius).

Butano Karalystė pasaulyje garsėja kaip laimingiausia pasaulio valstybė. Ši šalis vienintelė oficialiai taiko ir matuoja laimės indeksą (GNH). Butano karalystė yra viena pažangiausių regiono valstybių, kurios gyvenimo lygis sparčiai kyla, o ekonomika – auga.

Skaityti daugiau

379 1Mokytojo specialybės svarbos suvokimas mažėja ne tik Lietuvoje. Ši problema kamuoja daugelį visuomenių Europoje ir pasaulyje. Todėl ir priemonių šioms problemoms spręsti reikėtų ieškoti dalinantis patirtimis, žiniomis ir gerąja praktika.

Tokios išvados priėjo Lietuvos mokytojų forumo, vykusio vasario 28 d. Vilniaus universitete, dalyviai. Renginys, kuris buvo skirtas aptarti mokytojo specialybės svarbą, inovacijas mokykloje ir kitus švietimo sistemos sėkmei būtinus elementus, sutraukė kelis šimtus progresyviausių, naujausių žinių ir tobulėjimo ieškančių mokytojų bei mokyklų vadovų iš visos Lietuvos. Forume patirtimi dalijosi Singapūro, Danijos, Suomijos, Belgijos, Olandijos, Lietuvos ir tarptautinių organizacijų ekspertai.

Skaityti daugiau

Indijos ambasad int 2019 12019 m. kovo 6 d. Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institute (VU ATSI) lankėsi Indijos ambasadorius Tsewang Namgyal ir jo patarėjas A.S. Takhi. Svečiai susitiko su Instituto akademinės bendruomenės nariais ir studentais. Susitikimo metu buvo tartasi dėl ICCR (Indian Council for Cultural Relations) stipendijų VU ATSI mokslininkams ir studentams.

Skaityti daugiau

Urbonai2019 m. kovo 13 d., trečiadienį, 15:00-18:30 VU Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9) 201 a. vyks vieša Nomedos ir Gedimino Urbonų paskaita „Naujoji aplinkodaira ir amfibinės medijos“.

Paskaita leis pažvelgti į naujosios aplinkodairos (new environmentalism) ištakas –kibernetinės savireguliacijos, grįžtamojo ryšio kilpų ir homeostazės ryšius mokslo ir meno eksperimentuose – o taip pat patyrinėti jų vaidmenį šiuolaikinio meninio tyrimo diskurse (Urbonų kuruojamuose projektuose „Zooetika“ bei „Pelkių mokykla“). Paskaitą lydinčioje diskusijoje bus aptariamas menininkų ir mokslininkų pasiūlytas amfibinių medijų apibrėžimas.

Puslapis 1 iš 110