FsF FSMD logoBalandžio 11–15 dienomis Vilniaus universiteto  Filosofijos studentų mokslinė draugija (VU FSMD) kviečia dalyvauti renginių savaitėje „Filosofijos trupiniai'16“ – susitikimuose, paskaitose ir diskusijose, kurių tikslas – neformalus studentų ir dėstytojų bendravimas, dalinimasis ieškojimais bei atradimais ne tik tarpusavyje, bet ir su visais, besidominčiais filosofijos gvildenamais klausimais.

Renginio programa – parsisiųsti

P i r m a d i e n i s
15:00-17:00, 301 aud.
Pirmoji Filosofijos Trupinių savaitės diena skirta suvokimo, pažinimo ir mąstymo klausimams.

Neringa Toleikytė: Suvokimo filosofijos ir kognityvinių mokslų dialogas
Paulius Rimkevičius: Ką reiškia „sąmoningai mąstyti“?
Vytautas Vyšniauskas: Transcendencijos akivaizdumo apologija

A n t r a d i e n i s
15:00-17:00, 207 aud.
Antrosios Filosofijos Trupinių dienos pranešimus vienija bandymas permąstyti ir reaktualizuoti filosofijos klasikų idėjas, paprastai laikomas sunkiai pajudinamomis iš teorijos vadovėlių.

Pranešimus skaito:
Ruslanas Baranovas: Apie absoliutų žinojimą: paskutiniai „Dvasios fenomenologijos“ žodžiai
Vilius Bartninkas: Platono tobulų miestų įkūrimas: praktinis gidas
Povilas Dumbliauskas: Fichte's save steigiantis subjektas ir veidrodžio stadija
18:00, 207 aud.
Nerijaus Mileriaus ir Audronės Žukauskaitės pokalbis apie László Nemes filmą „Sauliaus sūnus“.

T r e č i a d i e n i s
15:00-18:00, 207 aud.
Trečioji Trupinių diena sukasi apie filosofijos ribas, jos įgyjamus pavidalus ir šviežias prieigas prie klasikinių klausimų.

Vilius Dranseika: Skaičiavimas ir tapatybė
Rimas Norvaiša: Matematika kaip argumentavimo būdas
Aštriabriaunę diskusiją kursto:
Albinas Plėšnys: Du Dievo buvimo įrodymai + loginis metodas pakabinti merginą (filosofijos studentas atrado šį neįtikėtinai paprastą metodą ir pickuperiai jo nekenčia!)

K e t v i r t a d i e n i s
17:00, 201 aud.
Vytautas Ališauskas ir Nida Vasiliauskaitė diskutuoja tema „Ko (ne)reikia bijoti?“

P e n k t a d i e n i s
15:00, 201 aud.
Paskutinės Trupinių savaitės dienos temos sukasi apie politinės filosofijos ribas ir politikos tapatybę.

Aušra Brikaitė: Grožio ir didingumo įtampa: Kantas ir Ranciere'as
Laurynas Peluritis: Ar įmanoma politinė fenomenologija?
Alvydas Jokubaitis: Kodėl liberalizmo filosofija nėra filosofija

Renginio prieiga VU FSMD Facebook paskyroje