1. geriausio kokybinio darbo konkursas 2016Š. m. birželio 22 d. išmintimi dvelkiančioje Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje įvyko baigiamasis 2015–2016 mokslo metų renginys, kurio metu buvo pristatyti  Fenomenologinių tyrimų instituto organizuoto konkurso Geriausias kokybinis darbas Lietuvoje 2015 rezultatai bei įteikti apdovanojimai konkurso nugalėtojams.

Kaip pažymėjo konkurso komisijos pirmininkė dr. Agnė Avižinienė, gerus darbus nuo prastesnių atskirti nėra sunku, tačiau iš gerų darbų išrinkti vieną geriausią nėra taip lengva, todėl komisija skendėjo ilgose, neišvengiamą subjektyvumą atspindinčiose diskusijose. Kadangi bendru komisijos sutarimu pretendentų į geriausio kokybinio darbo autorių buvo net trys ir visų jų darbai buvo maždaug vienodo lygio, komisija, gavusi tarptautinių konkurso konsultantų pritarimą, nusprendė apdovanoti visus tris geriausių darbų autorius:

• 2. geriausio kokybinio darbo konkursas 2016VU Filosofijos fakulteto Sveikatos psichologijos magistrę Agnę Stasiulytę už SKAIDRIAUSIĄ IR STIPRIAUSIĄ METODOLOGINĘ DALĮ magistro darbe „Gydytojo patyrimas, susidūrus su paciento mirtimi“ (2015), darbo vadovė prof. dr. Laimutė Bulotaitė, Vilniaus universitetas, Filosofijos fakultetas;
  • dr. Auksę Petruškevičiūtę už TYRIMO PLATUMĄ IR IŠSAMUMĄ daktaro disertacijoje „Galių perskirstymas edukacinėje sąveikoje produktyviojo mokymosi sąlygomis: grindžiamoji teorija“ (2015), darbo vadovė prof. dr. L. Žadeikaitė, Lietuvos edukologijos universitetas;
  • Milda Kukulskienė už RADINIUS IR REZULTATŲ GILUMĄ magistro darbe „Neišnešiotą kūdikį pagimdžiusių moterų savęs patyrimas“ (2015), darbo vadovė prof. dr. Nida Zemaitienė, konsultantė dr. A. Matulaitė, Vilniaus universitetas.

3. geriausio kokybinio darbo konkursas 2016Skatinamuoju prizu už didžiausią augimo potencialą buvo apdovanota Aušra Sirevičiūtė, bakalauro darbo „Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų moksleivių (14–18 m.) patyčių ypatumai“ (2015) autorė. Darbo vadovas – Antanas Mockus, Mykolo Romerio universitetas.

Renginio metu taip pat buvo atliktas viešas giluminis interviu – „Ką man reiškia būti kokybinius tyrimus atliekančių studentų supervizore?“, kurio metu buvo kalbinama  daugiametė kokybinių tyrėjų vadovė, Vilniaus universiteto docentė, Individualiosios psichologijos instituto direktorė, dr. Rasa Bieliauskaitė.

Renginį vedė Fenomenologinių tyrimų instituto vadovė dr. Agnė Matulaitė ir „Geriausio kokybinio darbo Lietuvoje 2015“ konkurso komisijos pirmininkė dr. Agnė Avižinienė.

Informacinį pranešimą parengė Olga Suprun pagal Fenomenologinių tyrimų instituto informaciją