cepas algimantasSveikiname Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Sociologijos katedros docentą Algimantą Čepą, išrinktą naujuoju Lietuvos kriminologų asociacijos vadovu ir linkime prasmingos veiklos bei visokeriopos sėkmės!

A. Čepas: baudžiamoji teisė negali virsti pykčio įrankiu

Naujasis per pusšimtį kriminologų vienijančios asociacijos vadovas teigia sieksiąs iš esmės keisti visuomenėje paplitusį stereotipinį baudžiamosios teisės suvokimą, o kriminologiją atskleisti ne tik kaip mokslo šaką, bet ir įdomią, šiek tiek paslaptingą ir Lietuvoje vis dar ganėtinai egzotišką profesiją.

Lietuvos kriminologų asociacijai (LKA) nuo spalio vadovauti pradeda teisininkas, kriminologas dr. Algimantas Čepas. Viešojoje erdvėje gausu įvairių fobijų ir mitų, kuriais kai kurie politikos veikėjai ima mikliai žongliruoti, ypač – prieš rinkimus. Tačiau kriminologai tvirtina: griežtesnės bausmės nesumažins nusikaltimų skaičiaus, nusikaltusių asmenų izoliavimas neišspręs egzistuojančių problemų ir saugesnės visuomenės nesukurs. O skambūs teiginiai, kad yra kitaip, – tik pigios spekuliacijos.

„Vienas iš užsibrėžtų naujos asociacijos valdybos tikslų – sumažinti pykčio kiekį šalyje, kad baudžiamoji teisė ir nusikaltimų prevencija nevirstų smurto prieš kaltus ir „kaltus“, „pavojingus“ ir tiesiog visuomenėje nepritampančius įrankiais,“ – antradienį paviešintame pranešime būsimas asociacijos veiklos gaires apibrėžia naujasis LKA vadovas. A.Čepas taip pat vadovauja Nusikaltimų prevencijos Lietuvoje centrui ir Vilniaus pažangių studijų institutui, dėsto Vilniaus universitete. Įgyvendinant užsibrėžtus tikslus A.Čepui talkins LKA valdyba: dr. Jolanta Aleknevičienė, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Vilniaus universitetas; dr. Margarita Dobrynina, Lietuvos teisės institutas (LTI), VU; Rimantė Gaičevskytė, LR Teisingumo ministerija; Renata Giedrytė-Mačiulienė, LTI; advokatas Liutauras Lukošius; dr. Simonas Nikartas, Kalėjimų departamentas prie LR Teisingumo ministerijos; dr. Gintautas Sakalauskas, LTI, VU; Laura Ūselė, LTI.

Naujasis LKA vadovas ir valdyba išrinkta dvejų metų kadencijai. 2010 m. įsteigta Lietuvos kriminologų asociacija vienija per pusšimtį kriminologų. Asociacija siekia išsaugoti ir puoselėti Lietuvos kriminologijos tradicijas ir palikimą, skatina kriminologų mokslinę veiklą ir ją koordinuoja, telkia kriminologus bendrai veiklai, organizuoja metines temines konferencijas, atliepiančias Lietuvos ir pasaulio aktualijas.

Informacijos šaltinis: portalas 15min.lt

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos