VU Filosofijos fakultetasVilniaus universitete (VU) pradeda veikti Ugdymo mokslų institutas. Vienas pagrindinių šio instituto uždavinių – kelti Lietuvos pedagogų rengimą į naują kokybinį lygmenį, sukuriant unikalias galimybes VU rengti mokytojus, tobulinti jų kvalifikaciją ir vykdyti pedagogikos mokslinius tyrimus.

Naujasis institutas suvienys VU Filosofijos fakulteto Pedagogikos centro, Edukologijos katedros ir Švietimo politikos centro vykdomas veiklas: gretutines ir profesines pedagogų rengimo studijas, mokytojų kvalifikacijos tobulinimą, edukologijos studijas, ugdymo mokslų krypties ir švietimo politikos mokslinius tyrimus bei jų sklaidą.

„Šiuo žingsniu siekiame stiprinti pedagogų rengimą ir, žinoma, šios specialybės prestižą. Esame suinteresuoti stipriai parengtais moksleiviais, kurie turėtų gerus pagrindus tolesnėms studijoms, tačiau labai svarbu bus ir tai, kokį dėmesį šiai sričiai skirs valstybė. Gyvename nuolatinių pokyčių aplinkoje, todėl tikimės, kad studijų ir tarptautinio lygio mokslinių tyrimų sąveika prisidės prie žiniomis bei inovacijomis grįstos visuomenės kūrimo ir atlieps sparčiai besivystančios Lietuvos poreikius. Ypač svarbu tai, kad ketiname pasitelkti tarptautinių ekspertų rekomendacijas ir patirtį rengiant savąsias pedagogų rengimo kryptis”, – sako VU studijų prorektorius doc. Valdas Jaskūnas.

Pasak VU Filosofijos fakulteto dekano prof. A. Poviliūno, šiuolaikiniai mokytojai turėtų būti talentingi ugdymo mokslų specialistai, išlaikantys saitus su akademine bendruomene, o viena pagrindinių pedagogų rengimo bėdų yra ta, kad mokyklose dirbantys mokytojai atitrūksta nuo mokslinį žinojimą kuriančios akademinės bendruomenės.

„Instituto tinklas aprėps pačias įvairiausias su ugdymo mokslais susijusias sritis ir veiklas. Turime pajėgią komandą, kuri gali iš esmės atnaujinti arba perkrauti Lietuvos pedagogų rengimą ir ugdymo mokslus, esame pasirengę sudaryti sąlygas geriausiems šalies edukologams prisijungti prie šios iniciatyvos taip sustiprinant jau esamą potencialą“, – teigia VU Filosofijos fakulteto dekanas prof. Arūnas Poviliūnas.

Ateityje, bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe, Vilniaus Gedimino technikos universitetu, verslo ir socialiniais partneriais, bus siekiama VU planetariumo patalpose įkurti STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) laboratorijų korpusą. Jame veiktų aštuonios laboratorijos: gyvybės mokslų, chemijos, fizikos ir astrofizikos, inžinerijos, vizualaus programavimo, mobiliųjų technologijų ir robotikos, šviesos technologijų ir skaitmeninės gamybos.

Planetariumas funkcionuotų kaip edukacinis centras – moksleiviai laboratorijose, padedami jaunųjų VU mokslininkų, mokytųsi tyrimų metodų, mokslų didaktikos. Mokytojai, savo ruožtu, keltų kvalifikaciją, atnaujintų turimas specialybių žinias, o edukologai ir psichologai tirtų ugdymo procesus.

Daugiau informacijos

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos