ad fontesŠ. m. kovo 6 d. 17.30 val. įvyks antrasis filosofijos simpoziumo „Ad Fontes” svarstymas klausimu „Kas yra pradas?”. Norintys dalyvauti šiame svarstyme turi registruotis el. paštu: . (Dalyvavę pirame svarstyme turi nurodyti tik vardą pavardę, antrą kartą siųsti anketos nebūtina).

Apie tikslią renginio vietą dalyviams bus pranešta artėjant simpoziumo dienai.

Programa:
17.30 - 18.15 . Pristato N.Kardelis, M.Kubilius
Platono, Aristotelio, Apreiškimo, Tomo Akviniečio, Augustinos doktrinų pristatymas.
18.15 - Klausimų-atsakymų sesija.
18.30 - Diskusija
Tema: „Kokiu būdu prado pažinimas gali pagrįsti šiuolaikinės visuomenės plėtrą".

Pasiruošimui reikalinga literatūra (elektroninę teksto versiją galite parsisiųsti paspaudę ant pavadinimo):

1. Platonas,„Valstybė", VI ir VII knygos.

2. Platonas. Faidras.

3. Aristotelis „Metafizika", I ir VII knygos.

4. Krikščioniška doktrina: Jono Evangelijos Prologas - Jn 1,1-15, Pauliaus laiškų ištraukos: Ef 1,3-14; Kol 1,15-20).

5. Augustinas, „Išpažinimai", I knyga, 1-6.

6. Tomas Akvinietis. Summa Theologica, I dalis, Traktatas apie Dievą (2-26 klausimai).

7. Tomas Akvinietis „Apie esinį ir esmę".