Tarptautinis seminaras „Šeima abipus sienų: teorinės prieigos ir empiriniai duomenys“ - VU Filosofijos fakultetas

NA 01 int2018 m. spalio 25–27 dienomis VU Sociologijos katedra organizavo tarptautinį darbinį seminarą „Šeima abipus sienų: teorinės prieigos ir empiriniai duomenys“, skirtą LMT remiamo projekto „Globali migracija ir Lietuvos šeima: šeiminės praktikos, globos cirkuliacija ir sugrįžimo strategijos“ metu atliktų tyrimų aptarimui.

Tarptautiniame seminare dalyvavo ir skaitė pranešimus pasaulyje garsios sociologės Julie Seymour (Didžioji Britanija) ir Melanie Illic (Didžioji Britanija). Užsienio sociologių pranešimuose buvo nagrinėjami šeiminių praktikų bei lyčių ir kartų klausimai migracijos kontekste. Susipažinta su teorinėmis įžvalgomis ir atliktų tyrimų, kuriuose analizuoti šie aspektai, duomenimis.

LMT remiamo projekto narės – Irena Juozeliūnienė, Laima Žilinskienė, Vida Česnuitytė, Irma Budginaitė-Mačkinė ir Indrė Bielevičiūtė – skaitė pranešimus ir pristatė projekto metu atliktų kiekybinių tyrimų bei teisinių, akademinių ir statistinių šaltinių apžvalgos rezultatus šeimų reprezentacijos akademiniame ir politiniame diskurse, šeimų konceptualizacijos, šeiminių praktikų, tradicijų palaikymo ir švenčių šventimo, šeimos demonstravimo, šeimos atminties ir kartų solidarumo migracijos kontekste klausimais. VU Sociologijos katedros doktorantė Gintė Martinkėnė skaitė pranešimą apie motinystę ir tėvystę abipus sienų remiantis šeiminių praktikų perspektyva.

Su detalia seminaro programa galima susipažinti paspaudus šią nuorodą.

Tarptautinio seminaro metu diskutuota apie tyrimuose naudojamas teorines prieigas, tyrimų instrumentų tobulinimo galimybes bei naujus analizės pjūvius. Aptartas tolesnis Lietuvos ir užsienio sociologų bendradarbiavimas ir kolektyvinės monografijos anglų kalba rengimas.

Seminaras organizuotas vykdant LMT remiamą projektą „Globali migracija ir Lietuvos šeima: šeiminės praktikos, globos cirkuliacija ir sugrįžimo strategijos“ (sutarties Nr. S-MIP-17-117).

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos