49348316 289368285096933 1315432007546699776 oSveikiname Filosofijos instituto Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros doktorantą Alfredą Buiko, laimėjusį antrą vietą konkurse „Trijų minučių disertacija“! Alfredas skaitė pranešimą „Sąmokslo teorijos kaip moderni demonologija“.

Pranešėjas teigė, kad šis konkursas tikrai naudingas ir jame turėtų dalyvauti daugiau doktorantų. „Šiame konkurse dalyvavau jau antrą kartą. Sunkiausia, tikriausiai, buvo suspausti pagrindinius disertacijos argumentus į tris minutes trunkantį pranešimą. Įdomiausia buvo galvoti pranešimo „kabliuką“ bei ruošti skaidrę“, – pasakojo A. Buiko. Jo disertacijos tema ieško sąmokslo teorijų ištakų: „Šiuolaikiniame „fake news“ ir „post-tiesos“ prisotintame pasaulyje sąmokslo teorijos tapo liūdna kasdienybe (tikinčių jomis yra daug – maža to, jomis tiki ne tik keistuoliai, bet ir politikai). Mano disertacija analizuoja šį reiškinį iš kultūros filosofijos ir religijos istorijos pozicijų (t. y., kaip tikėjimo demonais, velniais ir raganomis tąsą). Šis naujas požiūris gali padėti geriau suprasti sąmokslo teorijų genezę, suvokti jas įgalinančius elementus“, – aiškino A. Buiko.

Kovo 13 d. VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) vyko konkurso „Trijų minučių disertacija“ finalas. Jo metu doktorantai iš Filosofijos, Medicinos, Chemijos ir geomokslų bei Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetų ir Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) savo disertacijas pristatė anglų kalba per tris minutes naudodami tik vieną skaidrę.

„Trijų minučių disertacijos“ konkursas prasidėjo 2008 m. Kvynslando universitete Australijoje. Šis renginys, kurio metu doktorantai apie savo tyrimus pasakojo trumpai ir suprantamai, sparčiai išpopuliarėjo ir šiuo metu vyksta visame pasaulyje. Vilniaus universitete šis konkursas šiemet yra organizuojamas trečią kartą. Kaip atrodo pasaulio nugalėtojų pristatymai, galite išvysti čia.

Daugiau informacijos apie šį konkursą ir apdovanojimus.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos