paveikslėlis2019 m. balandžio 5 d., penktadienį, 17:00 VU Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9) (204 auditorija) doc. dr. Danutė Bacevičiūtė skaitys viešą paskaitą „Postsekuliari etika“.

Ar esama „postsekuliaraus posūkio“ etikoje? Kas sieja pastangą plėtoti filosofijos ir religijos dialogą ieškant žmogiškojo solidarumo ištakų, etinio mito kūrimą suabsoliutinant žmogiškąją atsakomybę ir radikalaus blogio kaip negatyviai prisotinto fenomeno aprašymą? Paskaitoje, svarstant postsekuliarios etikos galimybės klausimą, bus aptariamos jos atmainos Jürgeno Habermaso ir Hanso Jonaso filosofijoje, o daugiausia dėmesio bus skirta čekų kilmės filosofo Martino Becko Matušiko apmąstymams apie radikalų blogį.

Paskaita finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis pagal priemonę Nr. 09.3.3-LMT-K-712.