„Erdvėlaivis Žemė 2019“ renginiai - VU Filosofijos fakultetas

65634651 10155883443416525 9184073915025063936 o2019 m. rugsėjo 12-20 d. maloniai kviečiame dalyvauti mokslo populiarinimo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginiuose, vyksiančiuose VU Filosofijos fakultete.
Šiemet fakulteto mokslininkai jums parengė šias atviras paskaitas bei interaktyvias veiklas:
 
 
 
 
Rugsėjo 12 d. 12.30 val. studijų programų pristatymas „Atrask studijas Filosofijos fakultete“.
Vieta: VU filosofijos fakulteto 214 aud.

Rugsėjo 16 d. 11 val. praktinis užsiėmimas „Kas yra nusikaltimas?“.  
Vieta: VU filosofijos fakulteto 208 aud.
Lektorė: dr. Maryja Šupa
Praktinio užsiėmimo metu moksleiviai piešdami ir pasakodami nagrinės savo supratimą apie nusikaltimus, jų priežastis ir reikšmę visuomenėje. Užsiėmimas skirtas 2–4 klasių moksleiviams. Trukmė 45 min.
Registracija
 
Rugsėjo 16 d. 15 val. paskaita-diskusija „Aš ir Mano Išmanusis: kuris kurį valdo?“.
Vieta: VU filosofijos fakulteto 201 aud.
Lektorės: prof. dr. Roma Jusienė, doc. dr. Vilmantė Pakalniškienė
Paskaitos metu mokslininkės pasidalins atliekamo tyrimo apie vaikų naudojimąsi internetu rezultatais ir drauge su mokiniais padiskutuos.
Registracija
 
Rugsėjo 17 d. 17 val. paskaita „Robotas socialinis darbuotojas: utopija ar neišvengiamybė?“.
Vieta: VU filosofijos fakulteto 201 aud.
Lektorė: doc. dr. Eglė Šumskienė
Ar robotai galės pakeisti buitines socialinių darbuotojų funkcijas, pagelbėti pagyvenusiam ar negalią turinčiam asmeniui namų ruošoje, palydėti jį  į parduotuvę, padėti mankštintis ar patikrinti jo sveikatos būklę naktį? Kokios yra išsivysčiusių šalių patirtys, robotizuojant globos paslaugų teikimą, kokios kyla dilemos, koks paslaugų gavėjų pasitenkinimas? Galiausiai – ar tikrai technologijomis grindžiami inovatyvūs sprendimai gerina paslaugų veiksmingumą ir kokybę, o pasiekti rezultatai didina socialinio darbo profesijos prestižą visuomenėje? Šie klausimai, o taip pat – VU Socialinio darbo ir socialinės gerovės katedros 2019 m. pavasarį atliktos socialinių darbuotojų apklausos rezultatai bus aptariami paskaitos metu.
Registracija
 
Rugsėjo 18 d. 17 val. paskaita „Sėkmingos karjeros veiksniai modernioje visuomenėje“.
Vieta: VU filosofijos fakulteto 306 aud.
Lektorius: prof. dr. Boguslavas Gruževskis
Paskaitoje bus aptariami šiuolaikiniai pokyčiai visuomenėje ir modernios visuomenės iššūkiai žmogaus karjerai. Parodyti pagrindiniai darbo rinkos pokyčiai ir jų įtaka profesijų pasirinkimui. Aptariama karjeros sampratos kaita ir profesijos pasirinkimo principai. Paskaitos metu numatytas aktyvus auditorijos įtraukimas/diskusija sėkmingos karjeros klausimais.
Registracija
 
Rugsėjo 19 d. 15 val. paskaita-diskusija „Šeimos istorijos kartose“.
Vieta: VU filosofijos fakulteto 107 aud.
Lektorės: doc. dr. Laimutė Žilinskienė, dr. Sigita Kraniauskienė
Kviečiame į renginį, kuriame atskleisime šeimos istorijų svarbą ir atminties kontekstus skirtingose kartose. Rekomenduojama nuo 14-15 m.
Mokslininkės aptars sovietmečio kartos prisitaikymo scenarijus: kokias prisitaikymo strategijas ji rinkosi, kokį vaidmenį kartos prisitaikyme atliko šeima, planingo įstruktūrinimo politika, kokie kiti veiksniai lėmė šios kartos formavimąsi.
Registracija

Rugsėjo 20 d. 13 val. Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje.
Registracija
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos