VP Permainu kanonasLietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tęsiamas žiemą pradėtas išskirtinis viešų paskaitų ciklas „Sakralūs pasaulio tekstai: knygos biografija" – Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių tyrimų instituto dovana Lietuvai VU 440-tojo jubiliejaus proga. Šiame cikle mokslininkai pristato sakralių, pamatinių pasaulio tradicijų tekstų „biografijas“, bandydami atsakyti į klausimus: kaip buvo kuriami, atrandami, verčiami ir interpretuojami šie įvairių kultūrų tekstai? Koks buvo jų vaidmuo istorinėje religijų raidoje? Paskaitose atskleidžiama kultūrinė ir socialinė, meninė ir politinė šių knygų įtaka nuo seniausių laikų iki mūsų dienų; aptariamos tiek tradicinės teologinės, tiek akademinės tekstologinės konkrečių tekstų suvokimo perspektyvos.


2019 m. rugsėjo 12 d. 18 val. kviečiame į tryliktąjį ciklo susitikimą, kuriame Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto docente dr. Loreta Poškaitė pristatys vieną ankstyviausių, mįslingiausių ir svarbiausių kinų tekstų „Permainų kanoną“ (Yijing 易经).

„Permainų kanonas“ (Yijing 易经) ypatingai žavėjo ir domino net tik kinus, bet ir vakariečius. Šis tekstas yra laikomas universaliausia kinų išminties knyga, nes joje dėstomas kinų požiūris į būtį, likimą, kosmosą, ir žmogaus vietą jame. Jis buvo pritaikytas įvairiausiose kinų kultūros srityse – filosofijoje, religinėje praktikoje, kovos strategijoje, medicinoje, mene ir estetikoje. Paskaitoje bus aptariama šio kanono susiformavimo istorija, jo interpretavimo problemos ir įvairovė, įtaka kinų filosofinėms mokykloms, jo simbolių ir idėjų pritaikymas įvairiose kinų kultūros srityse. Taip pat bus siekiama atsakyti į klausimus, kas įtakojo išskirtinį jo statusą tarp kitų kinų kanonų ir religinių tekstų, kuo jis skiriasi nuo kitų religijų šventraščių, kodėl jis kinams svarbus iki šiol ir kaip/kodėl jis sužavėjo Vakarų mąstytojus bei menininkus, kurie sėmėsi iš jo įkvėpimo savo kūryboje.

Renginys vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius). Įėjimas laisvas.

Renginių ciklo „Sakralūs pasaulio tekstai: knygos biografija" kuratorius – VU ATSI prof. habil. dr. Audrius Beinorius.

Paskaitos vaizdo įrašas

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos