fghdfkgjhdkfgjhdkfghkdfjghdfgdfgdfgdfg 642x361Jau tradicija tapęs konkursas kviečia dalyvauti visų Vilniaus universiteto (VU) fakultetų visų pakopų studentus, mokančius Baltijos šalių kalbas:
    vieną kalbą C1 lygiu (gimtoji kalba);
    kitas dvi kalbas bent A2 lygiu.

Šis konkursas skatina susieiti draugėn, lyg prieš 30 metų Baltijos kelyje, mokytis kaimyninių šalių kalbų, pažinti Baltijos šalių kultūrą. Trijų Baltijos universitetų – Tartu, Latvijos ir Vilniaus – rektorių stipendijos konkursas rengiamas ir laimėtojas skelbiamas kasmet. Kandidatai vertinami trimis etapais: raštu ir žodžiu savo universitete, vėliau baigiamasis etapas vyksta konkursą rengiančiame universitete. Šiemet konkursas yra remiamas VU ir vyks VU.

Pirmasis etapas: rašto darbas, vertinamas universiteto, kuriame kandidatas studijuoja. Kiekvienas kandidatas privalo pateikti tris rašto darbus: vieną lietuviškai, vieną latviškai ir vieną estiškai.
Rašto darbus reikia pateikti iki 2019 m. gruodžio 20 d.

C1 lygio esė tema (arba gimtąja kalba):
Reikalavimai: šrifto dydis – 12; tarpai tarp eilučių – 1,5; apimtis – iki 3 psl.
    „Lietuvių, latvių ir estų kalbos – mano Baltijos kelias“.

A2 lygio rašto darbų temos:
Reikalavimai: šrifto dydis – 12; tarpai tarp eilučių – 1.5; apimtis – iki 1 psl.
    „Lietuviai, latviai ir estai – panašūs ir skirtingi“.
    „Mano kelias į Baltijos šalių kalbas“.

NB! VU studentų pirmojo etapo rašto darbus prašome iki gruodžio 20 d. atsiųsti Baltijos kalbų ir kultūrų instituto dėstytojai Agnei Navickaitei-Klišauskienei el. paštu: , laiško tema „Baltijos šalių universitetų rektorių stipendija“.

NB! Jei kandidatas moka dvi kalbas vienodu ar panašiu lygmeniu, jis gali pasirinkti tą pačią arba skirtingas temas savo rašto darbams. Dalyvis gali taip pat pasirinkti tą pačią temą A2 lygio rašto darbams kitomis dviem Baltijos šalių kalbomis.

NB! Kandidatai, kuriems bus leista konkuruoti antrajame etape, pirmojo etapo rezultatus sužinos pirmąją sausio mėnesio savaitę kartu su visa antrajam etapui reikalinga informacija.

Antrasis etapas: pokalbis, vertinamas to universiteto komisijos, kuriame kandidatas studijuoja. Antrojo etapo rezultatai bus skelbiami iki 2020 m. sausio 31 d.

Baigiamasis etapas: pokalbis, kuris vyksta konkursą organizuojančiame universitete, priešais komisiją, suformuotą iš visų trijų Baltijos universitetų delegatų. Išsitraukiamos skirtingų lygių skirtingos temos pokalbiui. Tik trys studentai iš visų trijų universitetų šiemet 2020 m. kovo 10 d. konkuruos VU.

Oficiali apdovanojimų ceremonija, kurioje nugalėtojui įteikiama 2000 eurų stipendija, vyks 2020 m. kovo 11 d. VU Šv. Jonų bažnyčioje.

Taigi mokantys lietuviškai, latviškai ir estiškai šiame konkurse:
    pasisems naujos patirties;
    praplės akiratį;
    užmegs naujus kultūrinius ir profesinius ryšius;
    turės galimybę laimėti 2000 eurų vienkartinę stipendiją.

Jei turite klausimų, galite drąsiai kreiptis aukščiau nurodytu el. paštu. Maloniai kviečiame dalyvauti!