Sociologija be ribų: anapus žmogiškumo - VU Filosofijos fakultetas

human 567563 960 7202019 m. lapkričio 22 d. VU Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9) vyks XI-oji nacionalinė Lietuvos sociologų draugijos konferencija „Sociologija be ribų: anapus žmogiškumo“. Šių metų Lietuvos sociologijos draugijos konferencijoje pristatant savo nuveiktus darbus ir atliktus tyrimus,  kviečiame drauge pasvarstyti, kokią įtaką poshumanistinė ir transhumanistinė paradigmos turi sociologijai.

Ar vis dar reikalinga sociologija kaip „humanistinis požiūris“? Ar įmanoma sociologija be modernios švietėjiškos žmogaus kaip savikūrios ir laisvos būtybės sampratos? Kokią įtaką technomokslo atradimai ir išradimai turi visuomenės gerovei? Ką ji galėtų reikšti posthumanizmo epochoje? Kaip posthumanizmas keičia šeimos, aplinkosaugos, politikos, ekonomikos, etniškumo, deviacijos ir kontrolės bei kitus sociologinius tyrimus, poreikį tokiems tyrimas ir klausimus, į kuriuos ieškome atsakymų šiuose tyrimuose? Ar (ir kaip) sociologo darbas (ir profesinis pasirengimas) pasikeis (ar turėtų pasikeisti) „didžiųjų duomenų“ epochoje?

Plenariniame posėdyje pranešimą yra pakviestas skaityti žymus britų sociologas Michaelis Burawoy‘us, viešosios sociologijos proponentas, raginantis susimąstyti kaip sociologijos žinios yra kuriamos ir kaip jos perduodamos skirtingoms publikoms, kaip sociologai  savo sociologiniu žinojimu gali prisidėti įgalindami įvairias grupes, kurti socialinius pokyčius, didinančius šių grupių ar visuomenės gerovę.

Daugiau informacijos apie konferenciją 

Registracija į konferenciją 

Konferenciją organizuoja Lietuvos sociologų draugija ir VU Sociologijos ir socialinio darbo institutas.
Renginį remia Lietuvos mokslo taryba.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos