Pagalba kurtiems vaikams ir jų šeimoms - VU Filosofijos fakultetas

people 2942909 960 720Bendrija PAGAVA ir Vilniaus universitetas kviečia į mokslinę praktinę konferenciją „Bendradarbiavimo galia padedant kurtiems vaikams ir jų šeimoms“ skirtą aptarti iššūkius, kurie kyla kurtiems ir neprigirdintiems vaikams ir jų šeimoms. Konferencijos metu bus pristatyti Lietuvos mokslo tarybos finansuojamo projekto „Vaikų su kochleariniais implantais socialinės integracijos iššūkiai Lietuvoje“ (sutarties Nr. S-MIP-17-111) rezultatai, paminėtas bendrijos PAGAVA 25-metis. 

Pranešimus skaitys praktikai ir mokslininkai iš Lietuvos, Suomijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Konferencijoje kviečiame dalyvauti kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų bendruomenės narius, mokslininkus, studentus, politikus, medikus, pedagogus, žiniasklaidos atstovus ir visus, kuriems aktuali konferencijos tema. Pranešimai bus verčiami į lietuvių ir lietuvių gestų kalbas.

Moksliniai tyrimai rodo, kad kochlearinė implantacija (arba klausos implantacija) kartu su nuoseklia klausos lavinimo programa užtikrina sėkmingą kurčių vaikų socialinę integraciją. Lietuvoje kochlearinė implantacija atliekama nuo 1998 metų. 

Sudėtingas vaikų su klausos implantais socialinės integracijos procesas reikalauja betarpiško tėvų, gydytojų, socialinių pedagogų, psichologų, klausos terapeutų ir medicinos inžinierių bendradarbiavimo. Vaikų, naudojančių kochlearinius implantus, socialinė integracija pradėta nagrinėti tik pastaraisiais metais, o Lietuvoje ši sritis iš viso netyrinėta. 

Vilniaus universiteto mokslininkų grupė 2017–2019 metais atliko tarpdisciplininį tyrimą, kurio tikslas – įvertinti vaikų su kochleariniais implantais socialinės integracijos problemas Lietuvoje. Remiantis tyrimo rezultatais parengtos vaikų su kochleariniais implantais socialinės integracijos sistemos tobulinimo rekomendacijos. 

Kontaktinis asmuo: Filosofijos fakulteto, Sociologijos ir socialinio darbo instituto asistentas dr. Daumantas Stumbrys.
Registracija ir daugiau informacijos elektroniniu paštu: arba tel. +370 615 20571. Registruotis į konferenciją galima iki 2019 m. spalio 4 d. 

Konferencijos programa

VU mokslininkų leidinys apie projekto rezultatus

Projekto vykdytojai: Eugenijus Lesinskas (vadovas), Daumantas Stumbrys, Jurga Mataitytė-Diržienė ir Jekaterina Byčkova.

Finansavimą projektui skyrė Lietuvos mokslo taryba (LMTLT), sutartis Nr. S-MIP-17-111.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos