Šiukšlių fenomenologija Antropoceno epochoje - VU Filosofijos fakultetas

thumbnaila12019 spalio 16 d., trečiadienį, 17 val., VU Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9), 209 auditorijoje, doc. dr. Mintautas Gutauskas skaitys viešą paskaitą „Šiukšlių fenomenologija Antropoceno epochoje“.

Fenomenologinėje-hermeneutinėje filosofijoje apmąstant pamatines žmogiškosios egzistencijos struktūras šiukšlių fenomenas nebuvo aptartas. Ar gali būti taip, kad šiukšlės atsitiktinai buvo pamirštos? O gal šiukšlės yra naujas fenomenas gana neseniai papuolęs į akiratį, vis garsiau kalbant apie žmogaus veiklos žalą Žemės planetai? Akivaizdu, kad šiukšlės yra seniai žinomos kaip kasdienio gyvenimo dalis. Tačiau filosofinėje refleksijoje jos atsiranda, kai jų prasmė ima keistis ir jos įgauna žmogiškosios savivokos matmenį. Paskaitoje šiukšlės bus aptariamos trimis aspektais: šiukšlės kaip paprastas kasdienio gyvenimo patirties fenomenas, šiukšlės kaip pamatinis žmogiškosios egzistencijos fenomenas ir šiukšles kaip savivokos kategorija atsiradusi Antropoceno epochoje.
 
Finansavimą skyrė Lietuvos mokslo taryba (LMTLT), sutarties Nr. S-MOD-17-5.
LMT
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos