Kinų meno ypatumai ir jo recepcija Vakaruose - VU Filosofijos fakultetas

Ciklas kinu menas2019 m.  lapkričio 6 d. kviečiame į VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto docentės Loretos Poškaitės viešą paskaitą „Kinų meno ypatumai ir jo recepcija Vakaruose“. Paskaitoje bus aptariama kinų meno žanrinio skirstymo ypatumai ir svarbiausią įtaką darę veiksniai, kinų požiūris į meną nuo seniausių laikų iki šių dienų, kinų meno istorijos periodizavimo problemos. Renginio afiša

2019–2020 m. VU Konfucijaus instituto ir VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto docentės Loretos Poškaitės  organizuojamas viešų paskaitų ciklas „Kinų menas: tarp praeities ir dabarties, Kinijos ir Vakarų atskleis pagrindinius kinų meno skirtumus nuo Vakarų meno tradicijų.

Kinų menas tapo viena svarbiausių sričių, kuri jau nuo XVIII a. domino vakariečius ir ilgainiui prisidėjo prie Kinijos įvaizdžio romantizavimo bei idealizavimo Vakaruose. O šiandien jis yra vienas paklausiausių pasaulinėje meno rinkoje. Todėl šio paskaitų ciklo tikslas – pristatyti įvairius geriausiai Kinijos kultūros savitumą atstovaujančius menus iš įvairių perspektyvų ir parodyti istorinę jų raidą, o taip pat socialinį, politinį bei filosofinį kontekstą.

Kartu bandysime atsakyti į klausimus: kaip įvairiuose kinų menuose pasireiškia erdvės ir laiko suvokimo savitumas? Kodėl kinų meno istorija negali būti periodizuojama pagal Vakarų meno istorijos modelį? Koks buvo ir kaip keitėsi kinų menų santykis su tradicija ir Vakarų menu? Kokią įtaką kinų menams turėjo politika ir filosofija?

Numatomos 8 paskaitų ciklo datos ir temos:
Lapkričio 6 d. „Kinų meno ypatumai ir jo recepcija Vakaruose“
Lapkričio 20 d. „Kaligrafija: nuo tradicijos iki modernizmo“
Gruodžio 4 d. „Tradicinės kinų tapybos mokyklos ir žanrai“
Gruodžio 18 d. „Kinų tapyba vėlyvosios imperijos laikotarpiu“
Sausio 8 d. „Kinų sodo menas“
Sausio 22 d. „Kinų architektūra“
Vasario 5 d. „Kinų muzika: nuo cinio iki roko“
Vasario 19 d. „Modernusis ir avangardinis kinų menas“

Paskaitos vyks trečiadieniais, 18.30 val., VU Konfucijaus institute, M. K. Čiurlionio g. 21, II pastate (VU Geomokslų instituto kiemelyje), Didžiojoje Konfucijaus auditorijoje. Įėjimas laisvas.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos