istorijos filosofija 3D 642x410Vilniaus universiteto (VU) leidykla kviečia susipažinti su VU Filosofijos fakulteto mokslininkų prof. dr. Jūratės Baranovos, prof. habil. dr. Zenono Norkaus ir buvusio Lietuvos edukologijos universiteto (dabar – VDU Švietimo akademija) Filosofijos katedros docento dr. Vytauto Žemgulio (1964–2014) mokomąja knyga „Istorijos filosofija“.

Metodinė priemonė skirta studentams, studijuojantiems istorijos raidos filosofines teorijas ir metodologines istorinio pažinimo galimybes. Ši knyga siūlo apmąstyti šiuo metu aktualias posthumanizmo bei istorijos ir moralės santykio problemas.

Mokomoji knyga sudaryta iš 18 skyrių, kiekviename pateikiamas seminaro literatūros sąrašas ir klausimai. Knygelės pabaigoje pateikiama privalomoji ir rekomenduojama literatūra.

Knyga „Istorijos filosofija“ skirta docentui dr. Vytautui Žemguliui atminti. V. Žemgulis – buvęs J. Baranovos studentas, vėliau – kolega. Docentas savo paskaitose naudojo vadovėlį „Istorijos filosofija“, buvo sukūręs metodinius klausimus, skirtus šio vadovėlio originalioms ištraukoms analizuoti. Z. Norkus ir J. Baranova, susiedami savo įdirbį dėstant istorijos filosofiją, užbaigė šį docento sumanymą.

Knygą „Istorijos filosofija“ galite įsigyti knygyne „Akademinė knyga“ ir el. knygynuose patogupirkti.lt, knygos.lt, humanitas.lt.