Filosofijos fakultetas senove1Lapkričio 27 d. buvo atidaryta paroda „Philosophia est ars vitae“, skirta Vilniaus universiteto įkūrimo 440-oms ir Filosofijos fakulteto atkūrimo 30-oms metinėms. Paroda veikia VU bibliotekos Direkcijos koridoriuje (III a., Universiteto g. 3) iki gruodžio 16 d.
 
Filosofijos fakulteto gimimas sutampa su Vilniaus universiteto įsteigimu 1579 m. Pagal Universiteto steigimo privilegiją Universitetą sudarė du – Filosofijos ir Teologijos fakultetai. Filosofijos studijos 200 metų laikytos pirmąja, būtina universitetinio išsilavinimo pakopa.

XVIII a. pabaigoje Edukacinė komisija, siekdama supasaulietinti švietimą ir atsiliepti į aktualiausius LDK poreikius, pakeitė edukacinę sistemą: jos branduoliu tapo praktinėms veikloms reikalingas, specialusis parengimas – kunigaikštystei reikėjo gydytojų, inžinierių, agronomų, veterinarų, ekonomistų, architektų. Erdvės filosofijos tyrinėjimams atsirado tik išsivadavus iš carinės Rusijos imperijos – Stepono Batoro ir Lietuvos universiteto Kaune Humanitariniuose fakultetuose gyvavo filosofijos skyriai (1919-1939), tačiau ir juose puoselėtą filosofinę dvasią suvaržė sovietinė okupacija.

Filosofijos studijoms oficiali erdvė buvo numatyta tik prorusiškose SSRS respublikose. Tad Filosofijos katedrų sumanytos filosofijos studijos prasidėjo kaip specializacija psichologijos studijų programoje, kurią nuo 1969 m. įsteigė Psichologijos ir pedagogikos katedra (nuo 1971 – Psichologijos katedra), gyvavusi Istorijos fakultete.
 
Filosofijos fakultetas atkurtas 1989. Jo struktūroje išskirtos Filosofijos, Filosofijos istorijos ir logikos, Psichologijos, Pedagogikos ir Sociologijos katedros. Fakultete nuo pat pradžių natūraliai klostėsi ypatinga humanitarinių ir socialinių mokslų dermė, kuri savąja sinergija iki šiol džiugina fakulteto mokslininkus ir studentus įkvepiančiais, vienas kitą praturtinančiais šių mokslo sričių ryšiais.
 
Parodos kuratorės: Snieguolė Misiūnienė ir Nijolė Radavičienė.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos