Untitled copy copyVU Filosofijos fakulteto Sociologijos katedra siūlo pažiūrėti ir edukaciniais tikslais naudoti 30 minučių dokumentinį publicistinį filmą apie abipus sienų gyvenančias šeimas ir migraciją. 2019 metų spalio 30 d. vykusioje VU 440 metų jubiliejui skirtoje tarptautinėje konferencijoje „Lietuvos šeima ir migracija: kasdienės patirtys ir grįžimo politikos labirintai“ įvyko filmo „Abipus sienų“ premjera. Pagal VU Sociologijos katedros užsakymą, bendradarbiaujant su Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) Vilniaus skyriumi filmą sukūrė „Videoprojektai“. Filmas turi subtitrus anglų kalba. Žiūrėti čia.

Nuo 2005 metų VU Filosofijos fakulteto sociologai analizuoja Lietuvos mobilių šeimų reprezentaciją spaudos publikacijose ir TV dokumentikos serialuose, atlieka pakartotinus reprezentatyvius sociologinius tyrimus ir interviu su šeimomis, kuriose vienas ar keli šeimos nariai išvyko dirbti į užsienį. Sociologai pastebėjo, kad asmeninis mobilumas ir artimų žmonių išvykimai/ sugrįžimai keičia Lietuvos gyventojų požiūrį į abipus sienų gyvenančias šeimas – švelnėja spaudos publikacijų ir TV laidų retorika, vis rečiau spaudos publikacijų autoriai šeimas pavadina „iširusiomis“, o vaikus – „paliktais“, „telefoniniais“. 2018 metų atliktas reprezentatyvus sociologinis Lietuvos gyventojų tyrimas atskleidė, kad beveik 11 procentų respondentų norėtų gyventi abipus sienų.

Vykdydami Lietuvos mokslo tarybos (LMTLT) finansuojamą Mokslininkų grupių projektą „Globali migracija ir Lietuvos šeima: šeiminės praktikos, globos cirkuliacija ir sugrįžimo strategijos“ (Nr. S-MIP-17-117; projekto vadovė: prof. Irena Juozeliūnienė) VU Sociologijos katedros mokslininkai pasiryžo išryškinti ir vizualiai perteikti jų tyrinėtus mobilių šeimų gyvenimo aspektus. Pasitelkus atliktų tyrimų duomenis ir glaudžiai bendradarbiaujant su filmų kūrimo patirties turinčiais TMO Vilniaus skyriaus darbuotojais, sociologai pristatė trijų šeimų pasakojimus. Siūlome pažiūrėti ir patiems nuspręsti, ką manote apie žmonių ryšius ir globalaus pasaulio iššūkius/ galimybes.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos