Vieša Nerijaus Šepečio paskaita - VU Filosofijos fakultetas

Šepetys2019 m. gruodžio 12 d., ketvirtadienį, 15 val. VU Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9) 201 aud. dr. Nerijus Šepetys skaitys viešą paskaitą „Kame blogio extremalumas, arba Kaip be krašto sunku pamąstyti nacionalsocialistinį žydų naikinimą“.

Dalykas, apie kurį kalbėsiu, viena vertus, susijęs su konkrečia patirtimi specifinės „tikrovės“, kuriai įvardyti prireikia netgi atskiros sąvokos – kraštutinis, ekstremalus blogis. Įprastai tą „tikrovę“ mes istoriškai vadiname Holokaustu, kiek subtiliau – Šoa, neutraliau – nacionalsocialistine žydų eksterminacija. Tai žmonių naikinimo tikrovė ar žmonių tikrovės naikinimas, kaip pažiūrėsi. Kad ir kaip pažiūrėsi, jau pavadinti nėra paprasta, ką ir kalbėt apie to, ką pavadiname, retrospekciją. Nesiduoda čia mums pamąstoma bet kuri patirtis: sugalvojimo, vykdymo, (ne)išgyvenimo, matymo: neišsitaria, neatliepia, nesusiveda į bendrą vaizdą. Koks čia bendras vaizdas, kokia dar bendra kalba gali būti su žmogiškumo naikinimu, su blogiu, juoba ekstremaliu?

Paskaitoje seksiu Hannah Arendt tekstuose (nuo Totalitarizmo iki Eichmanno, nuo Denktagebuch iki Some Questions) nužymėtomis klausinėjimo ir svarstymo kryptimis, nevengdamas klupinėjimų patamsiuose, pasukus į šoną su Primo Leviu ar Giorgio Agambenu, Bernhardu Schlinku ar Samueliu Baku.
 
Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0085) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
logi copy
 
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos