Vieša Danutės Bacevičiūtės paskaita - VU Filosofijos fakultetas

viešos2019 m. gruodžio 20 d., penktadienį, 15 val. VU Filosofijos fakultete (Universiteto g. 9) 201 aud. doc. dr. Danutė Bacevičiūtė skaitys viešą paskaitą „Immanuelio Kanto žmogus kaip paskutinis gamtos tikslas: modernybė ir antropocenas“.
 
Paskaitoje Immanuelio Kanto žmogaus kaip paskutinio gamtos tikslo samprata bus nagrinėjama siekiant atskleisti šio vokiečių filosofo minties santykį su šiuolaikinės aplinkos etikos problemomis, kylančiomis iš „gamtos pabaigos“ ir antropoceno apmąstymo. XVIII a. spekuliuodamas apie žmogų, Kantas jį pavadina paskutiniu gamtos tikslu ir, regis, jau numato „gamtos pabaigos“, t. y. žmogaus kontroliuojamos gamtos idėją. Tačiau sykiu jo pozicija neatsiejama nuo žmogiškosios atsakomybės ir žmonijos apskritai moralinės paskirties įsisąmoninimo. Paskaitoje bus keliamas klausimas, ar galima kalbėti apie aplinkos etiką, tiesiogiai arba netiesiogiai išplaukiančią iš kantiškosios pozicijos, kuri būtų prasminga antropoceno epochoje.
 
Projektas finansuojamas Lietuvos mokslo tarybos (LMTLT), sutarties Nr. S-MOD-17-5.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos