Konferencija „Pagalba nukentėjusiems nuo nusikaltimų“ - VU Filosofijos fakultetas

79000992 2446221662315521 72019 m. gruodžio 19 d. VU Filosofijos fakulteto Kriminologijos katedra ir Nusikalstamumo prevencijos Lietuvoje centras organizuoja konferenciją „Pagalba nukentėjusiems nuo nusikaltimų: Europos ir Lietuvos patirtys“. Konferencija vyks VU Mokslinės Komunikacijos Ir Informacijos Centre (Saulėtekio al. 5, Vilnius), Konferencijų salėje.

Nukentėjusieji dažnai lieka baudžiamosios jurisdikcijos paribyje. Lietuvoje nėra suvokimo, kad tai turėtų būti žmonės, kurie yra proceso centre, kuriais turi būti rūpinamasi. Šiuo metu dėmesio centre yra tik nusikaltėlis. Mūsų šalyje nukentėjusiųjų teisės nei literatūroje, nei praktikoje nesulaukia tiek dėmesio, kiek turėtų sulaukti. 

2012 m. buvo priimta Europos komisijos direktyva dėl nusikaltimų aukų teisių. Tačiau, nors yra teigiama, kad jau 2015 m. Lietuva ją įgyvendino, realybė tokia, kad ji įgyvendinta nepakankamai. Šiuo metu pagalba teikiama tik smurto artimoje aplinkoje ir prekybos žmonėmis aukoms, tuo tarpu direktyva reikalauja, kad būtų rūpinamasi visais nukentėjusiais nuo nusikaltimų. Todėl 2019 m. Europos komisija yra pradėjusi pažeidimų procedūrą prieš Lietuvą. Šiuo metu yra baigiamas rengti naujo įstatymo įgyvendinančio direktyvą projektas, nors dar nėra iki galo aišku, koks bus jo turinys.

Šias problemas ir klausimus palies konferencija „Pagalba nukentėjusiems nuo nusikaltimų“. Vienas iš konferencijos organizatorių Kriminologijos katedros docentas dr. Algimantas Čepas džiaugiasi, kad konferencijoje pranešimus skaitys ne tik mokslininkai, kurie pasidalins savo tyrimų rezultatais ir įžvalgomis, bet ir praktikai – teismų, policijos probacijos tarnybos atstovai bei specializuotos pagalbos centrų ekspertai. „Jie mato sistemą iš vidaus ir gali pasidalinti kokios priemonės, būdai iš tikrųjų veikia, nes gerosios praktikos turime ir Lietuvoje“, - pastebi A. Čepas.

Tad kviečiame dalyvauti konferencijoje ir ne tik klausyti, bet ir pasidalinti savo patirtimi bei įžvalgomis!

Konferencijos programa
Registracija į konferenciją

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos