Shout PictureŠiuo metu, kai Europos (ir likusio pasaulio) visuomenės susiduria su dramatiškais pokyčiais ir sprendžia sudėtingas tarpusavyje susijusias globalias problemas, daugiau dėmesio reikia skirti įžvalgoms, kurias galėtų pateikti socialiniai ir humanitariniai mokslai, siekiant skatinti novatoriškus socialinius sprendimus visuomenės uždaviniams spręsti.

Norėdamas prisidėti prie globalių iššūkių sprendimų, Vilniaus universitetas pradeda vadovauti Erasmus+ Žinių aljanso projektui „Social Sciences and Humanities in intersectoral Outreach for better education and sustainable innovations“ (SHOUT), Nr: 612364-EPP-1-2019-1-LT-EPPKA2-KA, kurio tikslas – stiprinti socialinių ir humanitarinių mokslų vaidmenį bei šių mokslų atstovų gebėjimus sprendžiant visuomenėje kylančias problemas bei siūlant inovatyvius sprendimus atliepiant Jungtinių Tautų Darnaus Vystymosi Tikslus. Šiuo projektu siekiama stiprinti bendradarbiavimą bei žinių dalijimąsi tarp sektorių taip didinant socialinių ir humanitarinių mokslų absolventų ir tyrėjų įsidarbinimo galimybes.

2019 m. gruodžio 5-6 d. Matosinhos (Portugalija), INOVA+ organizacijoje vyko partnerių susitikimas. Susitikimo metu dalyvavo projekto koordinatoriaus Vilniaus Universiteto atstovai – projekto vadovas Filosofijos fakulteto dekanas prof. Arūnas Poviliūnas, Filosofijos fakulteto docentas dr. Kęstas Kirtiklis ir VU Mokslo projektų koordinatorius Žemartas Budrys – bei partneriai iš Slovėnijos, Italijos, Kroatijos, Graikijos, Didžiosios Britanijos, Kipro, Portugalijos ir Vokietijos. Susitikimas buvo skirtas aptarti pirmiesiems projekto žingsniams ir pasidalinti atsakomybes.