knygos copy copy2020 m. vasario 7 d. Psichologijos instituto doktorantas Arūnas Žiedelis gins disertaciją „Psichosocialinių darbo veiksnių, pašaukimo darbe ir psichologinės savijautos reikšmė slaugytojų įsitraukimui į darbą“ psichologijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Disertacijos gynimas vyks 201 aud. (Universiteto g. 9, Vilnius). Pradžia – 15 val.
 
Mokslinė vadovė – prof. dr. Laima Bulotaitė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006).   
 
Disertacijos gynimo krypties tarybos sudėtis:
doc. dr. Dalia Bagdžiūnienė– tarybos pirmininkė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006);
prof. dr. Roma Jusienė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006);
prof. dr. Liudmyla Karamushka (GS Kostyuk psichologijos institutas, Ukraina, socialiniai mokslai, psichologija – S 006);
doc. dr. Vilmantė Pakalniškienė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006);
doc. dr. Rūta Sargautytė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006).
 
Anotacija:
Įsitraukę darbuotojai yra svarbus bet kurios organizacijos išteklis, ir sveikatos priežiūros sektorius čia neturėtų būti išimtis. Tai tampa dar aktualesne realybe atsižvelgiant į demografinių pokyčių sąlygotus iššūkius, o slaugytojai, būdami didžiausia sveikata besirūpinančių darbuotojų grupe, gali ženkliai prisidėti prie efektyvaus kylančių problemų sprendimo. Atliktu 3 etapų tyrimu siekta išsiaiškinti, kas padeda slaugytojams išlikti įsitraukusiems į savo darbą ir siekti geresnių darbo rezultatų. 
Tyrimo rezultatai atskleidė, jog slaugytojų įsitraukimo į darbą skatinimas negali būti prasmingai atsietas nuo rūpinimosi darbo žalos jų psichologinei savijautai mažinimu. Dėl to vargu tikėtis, kad slaugytojas bus motyvuotas atlikti savo užduotis geriau nei vien minimaliai, jeigu įvairūs darbo, kurį jam tenka dirbti, aspektai verčia jį prastai jaustis. Kaip svarbiausios įsitraukimo į darbą ir geros psichologinės savijautos prielaidos išsiskyrė tokie psichosocialiniai darbo veiksniai, kaip darbe patiriama autonomija, didesnė užduočių įvairovė, gaunamas grįžtamasis ryšys, tinkamas emocinis pasirengimas, bei retesnės tarpasmeninio pobūdžio problemos tiek su kolektyvo nariais, tiek ir pacientais bei jų artimaisiais. Remiantis gautais rezultatais parengtos rekomendacijos sveikatos priežiūros įstaigų vadovams ir personalo specialistams, siekiantiems skatinti ir palaikyti slaugytojų įsitraukimą į darbą ir nuo jo neatsiejamą gerą psichologinę savijautą.
 

Kontaktinis asmuo:
Jūratė Rapalavičiūtė
tel.: +370 5 2667616
el. paštas:
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos