Serpytyte TikrovesSpektrai Virselis 536x205 page 001Monografija „Tikrovės spektrai“ yra paremta Ritos Šerpytytės ankstesnės monografijos „Nihilizmas ir Vakarų filosofija“ (2007) dviejų pagrindinių teorinių įžvalgų plėtojimu. Viena jų – tai nihilizmo ne kaip teorinio „duotos“ realybės aprašymo, o kaip performatyvo par excellence įžvalga. Ją lemia nihilizmo ne vien teorinio ir diagnostinio aspektų nesutapimo pastebėjimas, bet ypač įtampos tarp šių aspektų akcentavimas. Kita – nihilizmo „genealoginė“ sąsaja su tikrovės problema. Apie šias dvi esmines teorines įžvalgas – nihilizmo ryšį su tikrovės problema bei jo buvimą performatyvu – signalizuoja ir pats pristatomos monografijos pavadinimas bei jos paantraštė – „Tikrovės spektrai. Vakarų nihilizmas tarp diagnozės ir teorijos“.
 
Šios įžvalgos persmelkia visą knygos turinį. O „Tikrovės spektrų“ struktūrą lemia šių įžvalgų projekcija į „šviežiausią“, galima sakyti, „topinę“ filosofinę dabarties problematiką, kuri, ir tai visai nekeista, – prikelia iš užmaršties ne tik ne naujas, bet dargi labai archajiškas, netgi „fosilines“ temas.

Rita Šerpytytė – Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto profesorė, Kontinentinės filosofijos ir religijos studijų katedros vedėja. Skaitė paskaitas Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Belgijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Austrijos universitetuose. Vizituojanti tyrėja Trento religinių tyrimų centre (Italija) (2004); vizituojanti profesorė Turino universiteto Filosofijos ir edukologijos katedroje (Italija)
(2019/2020). Publikavo daugiau kaip 60 mokslinių straipsnių Lietuvos ir užsienio moksliniuose leidiniuose, monografiją „Nihilizmas ir Vakarų filosofija“ (Vilniaus universiteto leidykla, 2007), yra kolektyvinės monografijos „Sekuliarizacija ir dabarties kultūra“ (Vilniaus universiteto leidykla, 2013) sudarytoja ir bendraautorė bei monografijos „Ontologijos transformacijos. Medijos. Nihilizmas. Etika“ (Vilniaus universiteto leidykla, 2015) bendraautorė, knygų „A Century with Levinas: On the Ruins of Totality“ (Vilnius University Press, 2009) bei „Emmanuel Levinas: A Radical Thinker in the Time of Crisis“ (Vilnius University Press, 2013) sudarytoja ir bendraautorė.
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos