ballpen blur close up computer 461077aVU Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslų institutas pradėjo vykdyti GEM (Empower Girls to Embrace Their Digital and Entrepreneurial Potential) (Grant agreement for an action with multiple beneficiaries. Nr. LC-01380173 (Girls4STEM-2019), Directorate-General for Communications Networks, Content and Technology) projektą, kurio tikslas – sudaryti galimybes atsiskleisti mergaičių skaitmeninio raštingumo ir verslumo gebėjimų potencialui STEM veiklose.

Projekte dalyvauja Vilniaus universitetas kartu su GEM konsorciumo partneriais: Nikosijos (Kipras), Charles (Čekija), Jaen (Ispanija), Atėnų Kapodistrian (Graikija), Maltos, Utrechto (Nyderlandai), Norvegijos gamtos mokslų ir technologijų, Jonkoping (Švedija), Konstantino Filosofo (Slovakija) universitetais.

Projekto eigoje suplanuotos savaitės trukmės mokyklos 11-14 metų mergaitėms. 2020 m. rugpjūčio 3-6 d. vyks mokykla „Išmanusis miestas“, kurios veiklomis bus siekiama motyvuoti mergaites rinktis su STEM dalykais susijusias studijas ir karjerą bei skatinti aktyviai dalyvauti Europos mokslinių tyrimų, inovacijų, verslumo ir skaitmeninio raštingumo srityse.

2020 m. spalio mėnesį planuojama antra mokykla „Išmanusis miestas“. Jos metu bus kuriami ir programuojami elementai skirti sumažinti šiltnamio klimatą sąlygojančius veiksnius, užtikrinti namų ir gatvių saugumą bei patogumą. „Išmaniojo miesto“ problemos bus susiejamos su realiu gyvenimu, kurių neįmanoma išspręsti taikant įprastus, gerai žinomus būdus. Mergaitės įgyvendins mini projektus dirbdamos mažose grupėse. Vėliau projektai bus jungiami į vieną arba du didesnius projektus pagal mergaičių pasirinkimą.

GEM stovykla. Klausimynas

Projekto veiklose darbuosis Vilniaus universiteto komanda: prof. Valentina Dagienė, doc. dr. Aušra Kynienė, dr. Anita Juškevičienė, dr, Eglė Jasutė, doc. dr. Asta Meškauskienė.

Projekto vadovė: doc. dr. Asta Meškauskienė, el. p.

gem