books classroom close up college 289737Nuo 2020 m. gegužės mėnesio pradžios pradedamas įgyvendinti du metus truksiantis Erasmus+ KA2 strateginių partnerysčių projektas Jaunimo savanorių edukatorių e-mokymosi programa, skirta jauniems migrantams ir pabėgėliams (angl. Youth Volunteer Educators e-learning Program for young migrants and refugees, akron. E-VELP). Pagrindinis šio projekto tikslas – įgalinti jaunus migrantus ir pabėgėlius kurti ir siūlyti plačiajai visuomenei jų gebėjimus ir talentus atitinkančias dirbtuves (angl. workshops), kuriose jie galėtų dalintis su kitais savo žiniomis ir kultūra.
 
Jaunimo savanorių edukatorių programa yra orientuota į jaunų migrantų ir pabėgėlių integracijos skatinimą vietos bendruomenėje, bei siekia padėti jiems lengviau įsitraukti į darbo rinką. Planuojama, kad projekto rezultatai pasieks 260.000 asmenų, 300 jaunimo ir švietimo organizacijų bei 50 nacionalinių, ES ir tarptautinių tinklų, susijusių tiek su jaunimo, tiek neformaliuoju ir formaliuoju ugdymu.
 
Šio projekto metu bus sukurta e-mokymosi platforma, kurią sudarys online mokymosi kursai jauniems savanoriams migrantams ir pabėgėliams tapti savanoriais edukatoriais. Platformą taip pat sudarys mokymo medžiaga, skirta jaunimo darbuotojams, kurie taps jaunuolių savanorių ugdytojais, palydėsiantiems jaunų migrantų/pabėgėlių mokymosi procesą. Projekto įgyvendinimo metu abi tikslinės grupės taip pat dalyvaus skirtinguose mokymuose.
 
Į šį projektą bus įtraukta 30 jaunų migrantų ir pabėgėlių, kuriems bus pasiūlyta 60 dirbtuvių, skirtų jų mokymuisi. Taip pat projekte dalyvaus 12 jaunimo darbuotojų, kurie taps šių jaunuolių savanorių ugdytojais. Siekiama, kad projektui pasibaigus, po metų šia mokymosi platforma naudotųsi 3500 jaunų migrantų ir pabėgėlių.
 
Projekte dalyvauja VU Ugdymo mokslų instituto dėstytojos: asist. dr. Sandra Kairė ir jaun. asist. Justina Garbauskaitė-Jakimovska.
 
Vilniaus universitetas yra atsakingas už projekto metu sukurtos e-mokymosi platformos mokymo(si) kokybės užtikrinimą. VU mokslininkės prisidės prie kuriamų online kursų jauniems migrantams/pabėgėliams kūrimo, vertins kuriamų kursų turinį ir teiks grįžtamąjį ryšį. Taip pat Vilniaus universitetas yra atsakingas už sukurtų mokymo(si) kursų sertifikavimą užtikrinant, kad šioje e-mokymosi platformoje kursus baigęs asmenys gautų jų išgytus išmokimus patvirtinantį pažymėjimą.
 
Projektą konsorciumą sudaro šios NVO organizacijos: projekto koordinatoriai TeachSurfing (Germany), Center for Social Innovation CSI (Kipras), Verein Multikulturell (Austrija), CESIE (Italija)  GEYC (Rumunija) ir Vilniaus universitetas.
 
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos