child 865116 1280VU mokslininkai reaguodami į naujus mūsų visuomenei iškylančius iššūkius pradėjo įgyvendinti projektą „Nuotolinis vaikų ugdymas pandemijos dėl COVID-19 metu: grėsmės bei galimybės ekosisteminiu požiūriu“ (Projekto finansavimo sutartis Nr. S-COV-20-11). Projekto įgyvendinimui susibūrė didelė tarpdisciplininė mokslininkų komanda iš Vilniaus Universiteto – Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto, Sociologijos ir socialinio darbo instituto, Ugdymo mokslų instituto bei Medicinos fakulteto.

Dėl COVID-19 pandemijos paskelbus karantiną per trumpą laiką turėjo persiorientuoti ir persiorganizuoti visa švietimo sistema, visas vaikų ugdymo (dalykinio, socialinio, net fizinio) procesas buvo perkeltas iš betarpiškos į nuotolinio ugdymo formą. Šis nenumatytų sąlygų iššauktas staigus pokytis paveikė ugdymo proceso dalyvių (vaikų, tėvų, mokytojų) sąveikas, įsitraukimą ir vaidmenis ugdymo procese, ugdymo aplinką, turinį ir pobūdį.

Tai analogų neturinti patirtis, ir galimybė šią patirtį tyrinėti. Todėl įvairių sričių bei krypčių – edukologijos, psichologijos, socialinio darbo, sociologijos ir medicinos – mokslininkai apsijungė bendram tyrimo projektui, kurio tikslas – visapusiškai išanalizuoti privalomo ugdymo(si) iššūkius ugdymo procesui ir jo dalyviams (vaikams, tėvams, ugdytojams), grėsmes ir galimybes priešmokyklinės ir 1–8 klasių vaikų fizinei ir psichikos sveikatai, saugumui bei mokymosi sėkmei ir parengti rekomendacijas švietimo, socialinės politikos formuotojams ir vykdytojams, mokyklų vadovams, mokytojams ir tėvams.

Projekto metu bus atlikta išsami ir įvairiapusė privalomo nuotolinio mokymo (dėl COVID-19 pandemijos) pasekmių vaiko ugdymui ir sveikatai analizė apimant vaiko bei visų ekologinių raidos sistemų veiksnius. Numatoma įvardinti konkrečias grėsmes ir pasiūlyti jų sprendimo būdus, o taip pat atsiradusias galimybes ateityje pritaikyti ir išplėtoti nuotolinį mokymą.

Projekto vadovė – prof. Roma Jusienė – klinikinė psichologija, raidos ir sveikatos psichologija.

Kiti projekto vykdytojai:
dr. Ieva Adomaitytė Subačienė – sociologija, socialinės paslaugos;
lekt. Virginija Būdienė – švietimo politika;
doc. dr. Jolita Buzaitytė-Kašalynienė – ugdymo mokslai ir socialinė pagalba;
doc. dr. Gražina Gintilienė – edukacinė psichologija;
doc. dr. Sigita Girdzijauskienė – edukacinė psichologija;
doc. dr. Vaiva Grabauskienė – edukologija, matematinis ugdymas;
dr. Rūta Praninskienė – medicinos mokslai, vaikų neurologija;
lekt. Erika Ruschhoff – socialinė pedagogika, andragogika;
doc. dr. Irena Stonkuvienė – edukologija, ugdymo mokslai;
doc. dr. Vaidotas Urbonas – medicinos mokslai, vaikų gastroenterologija ir dietologija;
dokt. Jovita Žėkaitė – sociologija, kriminologija;
doc. dr. Vaiva Schoroškienė – edukologija;
3 nepagrindiniai vykdytojai: dokt. Edita Baukienė, dr. Rima Breidokienė, lekt. Kęstutis Dragūnevičius.

lmtfsf logo ltmed logo lt

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos