CaptureŠ. m. spalio 25 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. VU Filosofijos fakultete (3 aukšto fojė) maloniai kviečiame Jus dalyvauti neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje. Nacionalinis kraujo centras kviečia tapti kraujo donorais ir prisidėti prie daugelio gyvybių išsaugojimo – vieno donoro kraujas gali išgelbėti 3-jų pacientų gyvybes.

Trumpa informacija būsimiems kraujo donorams:

Kaip pasirengti kraujo donorystei?

Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, nesergantys lėtinėmis, širdies kraujagyslių ligomis ar cukriniu diabetu. Žmogus, norintis duoti kraujo privalo su savimi turėti asmens dokumentą. Žmogaus kūno masė turi būti nemažesnė nei 50 kilogramų. Prieš kraujo davimą donoras privalo būti pailsėjęs, lengvai pavalgęs. Būtina išgerti daugiau skysčių – mineralinio vandens, sulčių. Dieną prieš kraujo davimą siūloma nevalgyti riebaus, aštraus maisto.

Kraujo davimo procedūra trunka nuo 6 iki15 minučių. Standartinė fiziologinė donoro kraujo davimo dozė 450 ml., tokios
dozės imamos viso pasaulio kraujo centruose, nes  nekenkia žmogaus sveikatai. Dar apie 15-20ml. kraujo paimama
tyrimams.

Rekomendacijos davus kraujo:

Po procedūros, venos dūrio vietoje, uždedamas sterilus spaudžiamasis tvarstis, kurio negalima nuimti 2 valandas. Po kraujo paėmimo, žmogus turi pailsėti nuo 10 iki 15 minučių.

Kraujo davimo dieną patariama nesportuoti, nerūkyti.

Daugiau informacijos apie kraujo donorystę galima rasti: www.kraujodonoryste.lt