knygos copy copy2020 m. spalio 30 d. Filosofijos instituto doktorantė Brigita Gelžinytė gins disertaciją „Mąstymo performatyvumas Schellingo ir Hegelio filosofijoje” filosofijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Pradžia 10 val. Stebėti disertacijos gynimą galite nuotoliniu būdu pasinaudodami nuoroda, kurią pateiksime vėliau.

Mokslinis vadovas – prof. dr. Tomas Sodeika (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filosofija – H 001)

Disertacijos gynimo tarybos sudėtis:

prof. dr. Rita Šerpytytė – tarybos pirmininkė (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filosofija – H 001);

doc. dr. Danutė Bacevičiūtė (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filosofija – H 001);

doc. dr. Mintautas Gutauskas (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filosofija – H 001);

prof. dr. Gintautas Mažeikis (Vytauto Didžiojo universitetas, humanitariniai mokslai, filosofija – H 001);

prof. dr. Jason M. Wirth (Sietlo universitetas, JAV, humanitariniai mokslai, filosofija – H 001).

Anotacija:

„Žmogus neribotai pranoksta žmogų“ rašė Pascalis. „Bet jei jis pranoksta save per daug, jis nepranoksta savęs visai“ – yra pridūręs Jean Luc-Nancy. Kaip žmogaus protas gali save apibrėžti, jei savo veiklą jis visuomet aptinka in medias res? Kaip jis išlieka tapatus pats sau, nepaisant savo nuolatinių transformacijų? Šioje disertacijoje nagrinėjamas vokiečių idealistų, šiuo atveju Schellingo ir Hegelio, perėjimas nuo epistemologinių-formalių tikrovės apibrėžčių tyrinėjimo prie savimonės aktyvumo problemos kaip tikrovę steigiančio, ją legitimuojančio ir sykiu save ribojančio matmens. Siekiama parodyti, jog Schellingo-Hegelio tandemas, traktuojamas kaip paradigminė vokiečių idealizmo figūra, mąstymo performatyvumą leidžia atskleisti per jo aformatyvų, įvykišką ir liminalinį pobūdį. Tokiu būdu, priešingai nei numato vis dar tebevyraujantys interpretaciniai idealizmo naratyvai apie savo imanentinėse apibrėžtyse įkalintą subjektą, ontologiją, suredukuotą į epistemologiją, baigtinybės ir patyrimo nuprasminimą, disertacijoje siūloma prieiga mąstymo įsitikrovinimo klausimą leidžia peraiškinti atsižvelgiant į jo dinaminį modalumą – jo angažuotumą, įveiklinimą ir intensyvumą.

Skaityti disertaciją

Kontaktinis asmuo:
Jūratė Rapalavičiūtė
tel.: +370 5 2667616
el. paštas:

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos