Vieša profesoriaus Egdūno Račiaus paskaita - VU Filosofijos fakultetas

nuotrauka copy copy copy2021 m. sausio 6 d., trečiadienį, 18 val. maloniai kviečiame dalyvauti VU Filosofijos instituto mokslininko profesoriaus Egdūno Račiaus viešoje paskaitoje „Islamiškas revaivalizmas - post-sekuliaraus būvio išraiška?“. Renginys vyks nuotoliniu būdu – jame galite dalyvauti registruojantis per Teams aplinką.

Pastaraisiais dešimtmečiais musulmonų visuomenėse ir diasporoje įvairiomis atmainomis subujojęs islamiškas revaivalizmas gali būti matomas kaip reakcija ir atsakas į prieš tai tiek imperinių jėgų, tiek nacionalinių režimų vykdytą sekuliarizaciją iš viršaus. Kita vertus, islamiško revaivalizmo ištakos siekia daugiau nei du šimtus metų, tad jis yra senesnis už tiek išorinių jėgų, tiek vietinių politinių elitų sekuliarizacijos pastangas. Kaip bebūtų, islamiškas revaivalizmas, nors siekia sugrąžinti religingumą tiek į musulmonų visuomenių viešąjį, tiek į privatųjį gyvenimą, ir tuo pačiu išguiti sekuliarizmo ideologiją bei apgręžti sekuliarizacijos procesą, patį religingumo turinį mato visiškai kitokį nei istoriškai vyravusias islamiško religingumo formas. Islamiško revaivalizmo idealas nėra iki-sekuliarios būsenos atkūrimas, bet kokybiškai naujos, post-sekuliarios "naujosios islamiškos", sukūrimas.

Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projektas „Postsekuliarus būvis“, Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0085) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).

lmt

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos