Sakuros int 1Ar mes gyvename laikais, kai romantinės meilės idealas ir jo tvarka, kurioje santykiai subręsta iki šeimos sukūrimo, ateina į pabaigą? Ar vis dėlto yra iškilusių tiek daug lanksčių intymumo formų, jog romantinė meilė tėra vienas iš daugelio pasirinkimų? Ar socialinės lyties ribų kintamumas ir ganėtinai paprastas lytinių santykių bei pornografijos prieinamumas internetu pavertė romantinę meilę atgyvena? Ar ryšys tarp meilės ir lytinių santykių nebėra reguliuojamas visuomenės? Kokias pasekmes sukelia tai, kad meilės kaip „amžino“ bei šeimai skirto jausmo vertė mažėja?

Šiuos klausimus gvildens trys antropologai – prof. dr. William Jankowiak (Nevados universitetas Las Vegase), asist. dr. Erika Alpert (Nazarbajevo universitetas) ir adj. asist. dr. Alexas Nelsonas (Apalačių valstybinis universitetas), savo tyrimus atlikę Japonijoje, Kinijoje bei Pietų Korėjoje. Diskusiją moderuos prof. dr. Victor de Munck (Vilniaus universitetas).

Tai yra pirmasis renginys, atidarantis mokslinių renginių ciklą „Conversations in Anthropology“, kuris yra organizuojamas VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto bei Antropologijos mokslų draugijos Eurazijos skyriaus (Society for Anthropological Sciences-EuroAsia).

Diskusija vyks 2021 m. vasario 25 dieną 19 valandą.

„Zoom“ registracija (privaloma dalyvausiantiems „Zoom“ platformoje)

Šis renginys bus transliuojamas VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto bei Antropologijos mokslų draugijos
„Facebook“ puslapiuose.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos