Projekto „Postsekliarus būvis“ tarptautinis nuotolinis seminaras - VU Filosofijos fakultetas

stairs 1209439 6402021 m. vasario 25-26 d. vyks tarptautinis nuotolinis seminaras „Defining Post-secular condition“. Seminaras rengiamas vykdant Lietuvos mokslo tarybos Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Postsekuliarus būvis“ (vadovas – prof. Tomas Sodeika).

Seminare bus aptariama šiuolaikinės kultūros situacija, kuri, parafrazuojant Jeano-François Lyotard’o studijos „Postmodernus būvis“ pavadinimą, gali būti įvardinta kaip „postsekuliarus būvis“. Tai situacija, kai XX a. antrosios pusės „postmodernioje“ kultūroje ėmė ryškėti tendencija suabejoti Apšvietos epochoje suformuotu „sekuliarios kultūros“ modeliu ir bandyti reabilituoti religiją, pripažįstant, kad ir šiuolaikinėje kultūroje ji funkcionuoja kaip nepaprastai svarbus kultūrogeninis faktorius. Vienas iš pagrindinių seminaro tikslų – verifikuoti hipotezę, kad religijos kultūrinio relevantiškumo pripažinimas postmodernioje kultūroje nėra vien tradicinių religingumo formų restitucija, o implikuoja įvairiose kultūros srityse bei jų ontologiniame pamate aptinkamas tų formų transformacijas. Šios transformacijos ir bus pagrindinė tema diskusijos, kurioje be VU atstovų dalyvaus ir mokslininkai iš Austrijos, Graikijos, Italijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Rusijos, Serbijos, Ukrainos ir Vengrijos.

Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projektas „Postsekuliarus būvis“, Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0085) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).

lmt

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos