Dario Cecchi atvira paskaita - VU Filosofijos fakultetas

Dario Cecchi FB event cover 2Filosofas, monografijos „Apie tikrovę“ bendraautoris Dario Cecchi paskaitos metu pristatys įdomią, bet Lietuvoje beveik nežinomą italų filosofo Emilio Garroni vaizduotės filosofiją. Ši teorija originaliai interpretuoja Immanuelio Kanto „Sprendimo galios kritiką“, suvokiant ją ne tik kaip estetikos traktatą, bet viso kritinio projekto permąstymą. Ypatingą reikšmę suteikdamas laisvojo schematizmo formai, tarp vaizduotės ir intelekto užmezgančiai laisvą žaismą, Garroni taip pat pasiūlo originalią „vidaus vaizdinio“ idėją, kuria siekia užčiuopti dinamišką ir daugiasluoksnę tikrovę.

Ši atvira paskaita – Filosofijos instituto profesoriaus Kristupo Saboliaus dėstomo magistro kurso „Šiuolaikinės vaizduotės teorijos“ dalis. Šioje ir kitose pavasarį numatomose atvirose Kristupo Saboliaus paskaitose užsienio filosofai pristatys savo tekstus, publikuojamus kolektyvinėje monografijoje „Apie tikrovę“ (sudarė Kristupas Sabolius, išleido leidykla LAPAS).

Pirmoje paskaitoje pristatomas filosofo Dario Cecchi straipsnis „Transcendentalinio realizmo link? Pastabos apie Emilio Garroni ir jo vaizduotės filosofiją“.

Dario Cecchi yra lektorius Romos Sapienzos universitete (Italija). Jis yra išleidęs keturias knygas, skirtas meno ir vaizduotės vaidmeniui šiuolaikinėse medijose, į italų kalbą vertė Johno Dewey ir Jeano-François Lyotardo esė rinkinius. 2014 m. išleido monografiją „Tęstinumas ir diskretiškumas. Johno Dewey estetika ir patyrimo filosofija (Il continuo e il discreto. Estetica e filosofia dell’esperienza in John Dewey)“. Pagrindiniai jo tyrimo interesai – estetika, meno ir technikos santykis šiuolaikybėje, prancūzų postmodernizmas ir amerikietiškasis pragmatizmas bei Arendt ir Lyotardo politinė mintis.

Tiesioginę paskaitos transliaciją stebėkite leidyklos LAPAS Facebook paskyroje.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos