Filosofijos paskaitos. M. Ferraris apie pokoronines studijas - VU Filosofijos fakultetas

M. Ferraris2021 m. balandžio 21 d. 11 val. vyks Maurizio Ferrari paskaita „Apie pokoronines studijas: nuo naujojo realizmo prie dokužmonijos“. Ši atvira paskaita – Filosofijos instituto dėstytojų Kristupo Saboliaus ir Jono Dagio dėstomo bakalauro kurso „Ontologijos problemos“ dalis. Šioje ir kitose atvirose ciklo paskaitose užsienio filosofai pristato savo tekstus, publikuojamus kolektyvinėje monografijoje „Apie tikrovę“ (sudarė Kristupas Sabolius, išleido leidykla LAPAS). Vienas iš monografijoje publikuojamų tekstų – Maurizio Ferrario straipsnis „Tinklo metafizika“.

Maurizio Ferraris yra naujojo realizmo, itališkojo spekuliatyviojo realizmo srovės pradininkas. Jis yra Turino universiteto profesorius ir „Ontologijos laboratorijos“ Turino (Italija) universitete įkūrėjas, daugybės knygų ir straipsnių, verstų į įvairias kalbas, autorius bei „La Repubblica“ ir „Neue Zürcher Zeitung“ skiltininkas. Savo darbuose „Naujojo realizmo manifestas“ (Manifesto del nuovo realismo, 2012), „Dokumentalumas“ (Documentality: Or why it is necessary to leave traces, 2013) Ferraris aršiai kritikuoja postmodernių savo mokytojų (Vattimo ir Derrida) konstruktyvizmą ir reliatyvizmą, jiems priešindamas savo realistinę ontologiją, teigiančią tikrovės pirmenybę mūsų interpretacijų atžvilgiu. Šiuo metu Ferraris susitelkęs į socialinės tikrovės ir pozityviojo realizmo tyrinėjimus („Kur tu esi? Mobilaus telefono ontologija“ (Dove sei? Ontologia del telefonino, 2011), „Pozityvusis realizmas“ (Realismo Positivo, 2013)).

Tiesioginę paskaitos transliaciją stebėkite leidyklos LAPAS Facebook paskyroje.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos