Budiste susitikimas int 1Pokalbis su Ayya Piya Dassi, pirmąja lietuve theravados budizmo vienuole, 2013 metais priėmusia įžadus ir 2021 metais užbaigusia studijas Šan valstijos regioniniame budistiniame universitete Mianmare.

Kas atvedė šiuolaikinę merginą į budistinį vienuolyną šioje uždaroje šalyje? Kuo savitas birmietiškas theravados budizmas ir vienuoliškas gyvenimas? Ką vienuoliams reiškia šis nūnai populiarus Vakaruose žodis „meditacija“?

Kuo reikšmingos buvo studijos budistiniame universitete? Ar įmanoma kultūrinė, lietuviška theravados budizmo adaptacija? Kaip Mianmaro vienuoliai reagavo į neseniai įvykusį karinį perversmą šalyje? Išsiaiškinti šiuos ir kitus klausimus kalbindamas viešnią bandys VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto profesorius dr. Audrius Beinorius.

Paskaitos vaizdo įrašas

Renginys vyks 2021 m. gegužės 5 d. 17.00 val. „Zoom“ platformoje. Prisijungimo nuoroda: https://bit.ly/3vGjsFf
Renginys taip pat bus transliuojamas VU ATSI „Facebook“ paskyroje.