MicrosoftTeams image 52021 m. birželio 16 d. (trečiadienis) 14 val., kviečiame į seminarą “Besimokančiųjų, patekusių į negalios situaciją, įgalinimas ugdymo procese”. Seminaro tikslas – aptarti, kaip švietimo organizacijos gali užtikrinti žmonių su negalia lygiavertį dalyvavimą mokymosi procese. Seminare aptarsime bendrą ugdymo kontekstą ir galimybes visus besimokančiuosius lygiaverčiai įtraukti į mokymosi procesą, pristatysime ir diskutuosime apie praktinius veiksmus, įskaitant ir technologinius sprendimus, kurie galėtų tai palengvinti.

Seminare pranešimus skaitys Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos specialiosios pedagogikos ir logopedijos studijų programos komiteto vadovė, docentė dr. Renata Geležinienė, projekto “Prieinamų studijų technologijų (FAST) skatinimas: prieinama mokymosi valdymo sistema humanitariniuose ir socialiniuose moksluose” vadovė Justina Garbauskaitė-Jakimovska ir tyrėja Monika Orechova bei Vilniaus universiteto neįgaliųjų reikalų koordinatorė Indrė Širvinskaitė.

Į seminarą kviečiame visus švietimo proceso dalyvius – mokyklų, kolegijų bei universitetų administracijos atstovus, mokytojus, dėstytojus, visus, kuriems rūpi ugdymo proceso ir studijų prieinamumo didinimas.

Seminaro dalyviams įteiksime dalyvavimą patvirtinantį pažymėjimą.

Būtina registracija. Registruotis kviečiame iki birželio 13 d. (imtinai). Registracijos forma čia: https://forms.office.com/r/VEUFMd8m7E

Seminaro programa:

14:00 Pasisveikinimas, įžanga

14:10 “(Ne)Galios situacijos: konstravimas ir rekonstravimas ugdymo procese” doc. dr. Renata Geležinienė

14:40 “Kokios mokymosi valdymo sistemos reikia studentams su negalia?”, dokt. Monika Orechova

15:10 Pertrauka

15:30 “Kaip kurti įtraukią ugdymo(si) aplinką? Tarp tinkamų sąlygų sudarymo ir universalaus dizaino principų“, Indrė Širvinskaitė

16:00 „Imtis veiksmų“, Justina Garbauskaitė-Jakimovska

16:30 Diskusija, seminaro aptarimas

Seminaras vyks kontaktiniu būdu (taip, laikas susitikti gyvai!) Vilniaus universiteto Adomo Mickevičiaus kiemelyje (https://goo.gl/maps/V984WReSjaVuFQCL9 , Universiteto gatvė 3, Vilnius)

Kontaktinis asmuo: Mamerta Ralytė, VU Filosofijos fakulteto Ugdymo mokslų instituto administratorė, +370 5 268 7099