Vieša mokslininko dr. Algirdo Fediajevo paskaita - VU Filosofijos fakultetas

20210329 112904 copy2021 m. lapkrčio 3 d., trečiadienį, 17.30 val. maloniai kviečiame dalyvauti VU Filosofijos instituto mokslininko dr. Algirdo Fediajevo viešoje paskaitoje „Dievo mirties teologija kaip emancipacinis mąstymas”. Renginys vyks Filosofijos fakultete 201 aud. (Universiteto g. 9). Norintys dalyvauti turi turėti galimybių pasą.

Šiuolaikinių radikalios kairės mąstytojų, pasižyminčių savotišku postsekuliariu atsigręžimu į krikščionybę kaip į neišsenkantį emancipacinio mąstymo aruodą, tekstuose esama tiesioginių nuorodų į ir netiesioginių sąsajų su Dievo mirties teologija – septintajame dešimtmetyje JAV kilusia, išgarsėjusia, bet greitai iš intelektualinio pasaulio tarsi pradingusia teologijos srove, kurios idėjos ir bus būsimos paskaitos pagrindinis dėmesio objektas. Dėl minėtųjų sąsajų laikant Dievo mirties teologiją, pirmiausiai tapatinamą su tokiais autoriais kaip Thomas J. J. Altizeris, Williamas Hamiltonas, Paulas van Burenas, nepelnytai pamirštu ir vis dar aktualiu mąstymu, bus orientuojamasi į emancipacinį jos pobūdį.

Bus akcentuojami ir plačiau nagrinėjami tokie radikaliausiai protestantiškojo sekuliarizavimosi keliu nuėjusios teologinės srovės aspektai, reikšmingi emancipacinėje perspektyvoje: jos pateikiama religijos kritika ir nereliginės krikščionybės idėja, transcendentinio Dievo neigimo kaip išskirtinai krikščioniško elemento teigimas bei kultūros ir mediacijos absoliutumo nepaliekant nemedijuotos transcendentinės erdvės ne tik Dievui, bet ir individui, postulavimas. Galutinis paskaitos tikslas – įvertinti Dievo mirties teologijos emancipacinio aspekto relevantiškumą šiuolaikiniame pasaulyje.

Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projektas „Postsekuliarus būvis“, Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0085) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).

logoFed

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos