VD2021 m. gruodžio 10 d., penktadienį, 17.00 val. maloniai kviečiame dalyvauti VU Filosofijos instituto mokslininkės dr. Vaivos Daraškevičiūtės viešoje paskaitoje „Religija ir menas postsekuliarioje perspektyvoje: atvaizdo paradoksai“. Renginys vyks Filosofijos fakultete 201 aud. (Universiteto g. 9). Norintys dalyvauti turi turėti galimybių pasą.

Nepaisant Vakarų kultūroje ilgus amžius gyvavusios religijos ir meno simbiozės, atrodytų, kad šiandien kalbėti apie šių sričių santykį galima nebent abipusio abejingumo terminais. Sekuliarizuotume pasaulyje menininkai atsiribojo nuo religinių turinių reprezentavimo, o religinės erdvės jau kuris laikas nėra ta vieta, kur galėtume aptikti novatoriško meno pavyzdžių. Kita vertus, reikia pastebėti, kad net ir tokioje susvetimėjimo atmosferoje tam tikra apykaita tarp religijos ir šiuolaikinio meno vyksta bei yra įgavusi gana netikėtas formas. Šiuo požiūriu paranku atsigręžti į naująsias atvaizdo teorijas (D. Freedberg, W. J. T. Mitchell, H. Bredekamp, G. Didi-Huberman), kuriose greta apmąstymų apie mūsų kasdienybei būdingą perteklinį vizualumą  pasirodo ir postsekuliarios religinio konteksto implikacijos. Paskaitoje šios teorijos bus aptariamos dviem aspektais: pirma, kaip atvaizdo/kopijos ir auros problema krikščioniškoje tradicijoje bei šiuolaikinėse meno praktikose; ir antra, kaip tikėjimo matmens akcentavimas atvaizdo vitališkumo sampratoje.   

Projektas bendrai finansuotas iš Europos socialinio fondo lėšų (projektas „Postsekuliarus būvis“, Nr. 09.3.3-LMT-K-712-01-0085) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).


lmt

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos