Baltijos kriminologai vėl rinksis Vilniuje - VU Filosofijos fakultetas

ali kazal unsplash nuotrjpgKriminologija kaip ir visi – ypač socialiniai - mokslai nuolat išgyvena savirefleksijos poreikį, kuomet užduodami klausimai: kiek turimos mokslinės žinios yra adekvačios dabarčiai, kiek jų pagrindu teikiamos rekomendacijos duoda veiksmingų rezultatų praktikoje.

Kriminologija kartu yra ypatingas, nusikaltimus nagrinėjantis mokslas. O būtent nusikaltimai ir deviacijos yra indikatoriai, vieni pirmųjų pradedantys signalizuoti apie visuomenėje įvykusias transformacijas. Pastarieji metai visam pasauliui, taigi ir Baltijos šalims, buvo kupini iššūkių – pandemija, sustojęs socialinis gyvenimas, į tai reaguojanti ekonomika.

„Suprasti, kokiems visuomenės pokyčiams šios aplinkybės turėjo įtakos, greičiausiai prireiks daugiau laiko. Nepaisant to, su 34-uoju Baltijos kriminologų seminaru kviečiame trumpam sustoti ir pamėginti įvertinti kriminologinio aiškinimo galią jau šiandien: ar turimos žinios vis dar tinka paaiškinti čia ir dabar vykstančią nusikaltimų tikrovę, ar jos bus tinkamos rytoj? Galbūt rytoj turėsime kelti kitus klausimus ir ieškoti iš esmės naujų atsakymų? O galbūt atsakymus mes jau turime, tik juos pamiršome?“ – seminaro klausimus apžvelgia fakulteto dėstytoja, Lietuvos kriminologų asociacijos pirmininkė dr. Aušra Pocienė.

Su tokiomis intencijomis organizuojamas tarptautinis Baltijos kriminologų seminaras „Kriminologija kintančiame kontekste: šiandienos atsakymai – klausimai rytojui?“. Į jį, kaip jau įprasta, kviečiami mokslininkai ir praktikai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Baltijos bei kitų pasaulio šalių.

Baltijos kriminologų seminarai organizuojami rotacijos principu: Rygoje, Sankt Peterburge, Taline ir Vilniuje.

Šiemet kriminologai bus laukiami Lietuvos sostinėje. Tarptautinis Baltijos kriminologų seminaras anglų kalba vyks birželio 27-28 dienomis VU Filosofijos fakultete.

Renginio programą galite rastihttps://bit.ly/3tzjgcc

Pranešėjų registracija vyksta iki balandžio 15 d. Dalyvių registracija – iki gegužės 30 d.

Daugiau informacijos apie registraciją ir dalyvavimą seminare rasite: https://bit.ly/3BwSkN0

Baltijos kriminologų seminarą organizuoja Lietuvos kriminologų asociacija drauge su partneriais – Lietuvos socialinių mokslų centro Teisės institutu ir VU Filosofijos fakultetu.

Seminaro pranešimų pagrindu bus išleistas specialus recenzuojamo žurnalo „Kriminologijos studijos“ numeris.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos