Marija Vaštakė2022 m. birželio 27 d. 15 val. 214 aud. Psichologijos instituto doktorantė MARIJA VAŠTAKĖ gins disertaciją „Vyrų ir moterų refleksyvumo patirtys egzistencinės terapijos supervizijoje“ psichologijos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.

Stebėti disertacijos gynimą galite nuotoliniu būdu pasinaudodami nuoroda https://bit.ly/3xywEP0

Moksliniai vadovai:
prof. dr. Rimantas Kočiūnas (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006). Nuo 2017-10-01 iki 2019-06-25.
doc. dr. Paulius Skruibis (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006). Nuo 2019-06-26 iki 2021-09-30.

Disertacijos gynimos tarybos sudėtis:
prof. dr. Ilona Laurinaitytė – tarybos pirmininkė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006).
doc. dr. Asta Adler (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006);
doc. dr. Neringa Grigutytė (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, psichologija – S 006);
prof. dr. Dalius Jonkus (Vytauto Didžiojo universitetas, humanitariniai mokslai, filosofija – H 001);
prof. dr. Simon du Plock (Metanoia institutas, Didžioji Britanija, socialiniai mokslai, psichologija – S 006).

Anotacija:
Disertacijos tyrime analizuojamas naujas, iki šiol Lietuvoje netyrinėtas psichologijos laukas – psichoterapinė supervizija.
Supervizija yra pats svarbiausias būsimųjų psichoterapeutų ir konsultantų mokymosi komponentas, labiausiai plėtojantis jų profesines kompetencijas Refleksyvumo fenomenas psichoterapinėje supervizijoje laikomas esmine psichoterapeutų kompetencija, tačiau kol kas nėra žinoma kas plėtoja ir kas slopina refleksyvumą supervizijos procese.
Tyrimo tikslas – atskleisti ir aprašyti vyrų ir moterų refleksyvumo patirtis egzistencinės terapijos supervizijoje. Tyrimui pasirinkta kokybinė tęstinė tyrimo strategija, duomenys analizuoti Interpretacinės fenomenologinės analizės metodu. Tyrimas buvo sudarytas iš dviejų etapų. Pirmame etape dalyvavo 8 tyrimo dalyviai (4 vyrai ir 4 moterys), antrame etape dalyvavo 7 tyrimo dalyviai (4 vyrai ir 3 moterys). Tyrime atsiskleidė tiek refleksyvumą plėtojantys tiek slopinantys veiksniai. Didžioji dalis refleksyvumą plėtojančių ir slopinančių veiksnių yra bendri abiems lytims, tačiau yra ir kai kurių skirtumų, kurie buvo matomi tiek pirmame, tiek antrame tyrimo etape.

Skaityti disertaciją

Kontaktinis asmuo: